UWAGA!

Stypendia dla najzdolniejszych

 Elbląg, Stypendia dla najzdolniejszych

275 najzdolniejszych uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych otrzymało stypendia na wyrównywanie szans edukacyjnych za bardzo dobre wyniki i wybitne osiągnięcia w nauce w drugim semestrze roku szkolnego 2020/2021. W gronie stypendystów aż 27 uczniów uzyskało najwyższą średnią ocen, czyli 6,0.

- Serdecznie gratuluję Wam znakomitych wyników. Tak świetne rezultaty świadczą o ciężkiej i wytrwałej pracy, są również świadectwem waszej pracowitości i odpowiedzialności-zwłaszcza w tak szczególnych warunkach edukacji zdalnej. Gratuluję również rodzicom i nauczycielom. Mam nadzieję, że stypendium stanie się dodatkową zachętą do podejmowania dalszych wyzwań i osiągania kolejnych sukcesów – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

O przyznanie stypendium mogą ubiegać się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej średnią ocen 5,20 z obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Wysokość jednorazowego grantu wynosi od 100 zł do 200 zł. W budżecie miasta w 2021 r. na ten cel przeznaczono kwotę w wysokości 60 000 zł.

Zobacz listę stypendystów, w tym 27 uczniów, którzy uzyskali średnią 6,0.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • no! naprawdę warto się uczyć! Dziecko dostało całe 93 złote!!!! Kupa kasy. .. Biedne siedzi teraz i nie wie na co tę kasę wydać!!! Dramat!
 • Ta średnia 6,0 to jest śmiech na sali ambicja rodziców zwłaszcza nauczycielki której synuś musi mieć tzw. 6,0 bo co by kolezaneczki w pracy powiedziały. a dziecko w domu ma zryta głowę bo matka przyciska aby było 6,0.
 • @RodzicSP4 - Kiedyś, tych co mieli średnią conajmniej 5.0 była dosłownie garstka, a teraz piątki i szóstki są po prostu rozdawane i większość klasy kończy z wysoką średnią, więc nie ma co się dziwić, że oceny straciły na wartości
 • Zgadzam się, że oceny straciły na wartości. Ja chodząc do podstawówki, aby dostać szóstkę, to musiałem na pracy klasowej rozwiązać wszystkie zadania i dodatkowo rozwiązać zadanie z "gwiazdką"lub musiałem z konkretnego przedmiotu wykazać się czymś więcej niż zwykła nauka i zrobić jakąś pracę dodatkową np. makieta, a dzisiaj dziecko za zrobienie pracy domowej (10 przykładów z dodawania i odejmowania)dostaje szóstkę. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  Rodzic ucznia(2021-11-18)
 • Bo kiedyś to celującą byla za pracę ponadprogramową a dziś już nie. ..
 • Zastanawiam się, czy można być ze wszystkich przedmiotów tak mocnym, żeby mieć same szóstki. .. ? czy to tzw. kujon Bo rozumiem, że ktoś interesuje się np. sportem, muzyką, plastyką, matematyką, ale wszystkim. .. ? Ciekawe. .. ??? Tak czy inaczej gratuluję uczniom wyników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  czy to talent czy kujon?(2021-11-18)
 • zazdrośnicy. .. było się uczyć :)
 • @RodzicSP4 - rzeczywiście wstyd a taki Wróblewski wywala 200 tysięcy na upadłą olimpię albo na zbędne pomniki bo była radna Kosecka mając swoje fanaberie musi się przebierać
 • Ile????? 100 zł jednorazowo. Szok!!!!!Po nowym roku 8% inflacji to jakieś 92 zl.
 • Za naukę nie powinno się płacić. Do czego przyzwyczajacie uczniów, że za naukę należy się zapłata! Niewiarygodne i jeszcze awantura, że mało.
 • Wszyscy co mają same 6 i 5 powinni przed rozdaniem pieniędzy napisać TEST ze wszystkich przedmiotów. Wtedy dać tylko tym co napiszą bardzo dobrze. Reszcie zabrać i tak ich rodzice i oni sami płaczą, że mało. Skandal !!!!
 • @RodzicSP4 - Jak uważasz, że nie warto się uczyć, bo twoje dziecko za małoą wypłatę dostało za kontynuację obowiązku nauki, to ucz się za niego.
Reklama