UWAGA!

Stypendium w zasięgu ręki!

2008-08-14
Aktualizowany 2008-08-20 12:35
Elbląg, Logo Programów Stypendialnych.
Logo Programów Stypendialnych.

Masz jeszcze szansę powalczyć o stypendium Fundacji Elbląg, gdyż ruszyła kolejna edycja Programów Stypendialnych „Szansa" i „Słonik". Wypełnione wnioski wraz z kompletną dokumentacją należy dostarczyć do 5 września.

Od wielu lat Fundacja Elbląg prowadzi Programy Stypendialne z myślą o młodych Elblążanach. Corocznie przyznawane są stypendia dla wybitnie uzdolnionej młodzieży i dzieci (Program Stypendialny „Szansa"), również niepełnosprawnej (Program Stypendialny „Słonik"). Głównym celem jest wsparcie w zdobywaniu wykształcenia, które pozwoli wyrównać ich szanse w późniejszym życiu zawodowym i społecznym. Stypendia przyznawane są na okres jednego roku szkolnego.
     Program Stypendialny "Słonik" skierowany jest do dzieci niepełnosprawnych, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także studentów szkół wyższych do 28 roku życia, będących w trudnej sytuacji materialnej. Przy rozpatrywaniu wniosków Komisja będzie brała pod uwagę wyniki w nauce, sytuację materialną kandydata oraz jego szczególne osiągnięcia.

 


     Łączna suma przeznaczona na stypendia programu "Słonik" wynosi w tym roku 30.000 zł! Środki pochodzą z kapitału żelaznego Funduszu Dzieci Niepełnosprawnych "Słonik", ze zbiórki przeprowadzonej w Centrum Handlowym OGRODY, dotacji udzielonej przez Fundację im. Stefana Batorego oraz Urząd Miejski w Elblągu, darowizn (EDBA, P.P.H.U. Dębica), zbiórek publicznych oraz z wpłat 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.
     Program Stypendialny "Szansa" skierowany jest do uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i policealnych, ale również studentów szkół wyższych, będących w trudnej sytuacji materialnej, pochodzących z ubogich rodzin, osiągających szczególnie wysokie wyniki nauczania lub wybitnie uzdolnionych w wybranym kierunku.
     Przy wyborze stypendystów będą brane pod uwagę wyniki w nauce oraz sytuacja materialna kandydata. Punktowane będą także szczególne osiągnięcia w nauce, sporcie, działalność w organizacjach pozarządowych, wolontariat oraz wszelka aktywność prospołeczna. W tym roku na stypendia w ramach "Szansy" przeznaczono 40.000 zł. Środki pochodzą od: Urzędu Miejskiego w Elblągu, Fundacji im. Stefana Batorego, darczyńców indywidualnych, a także z wpłat 1% podatku dochodowego od osób fizycznych oraz z dochodów z kapitału żelaznego Funduszu Stypendialnego Fundacji Elbląg.
     Warunkiem ubiegania się o stypendium w ramach Programu Stypendialnego „Szansa" i „Słonik" jest złożenie w biurze Fundacji Elbląg prawidłowo wypełnionego wniosku. Kandydaci mogą ubiegać się o stypendium tylko jednego z Programów. Kompletną dokumentację należy złożyć do 5 września w biurze Fundacji Elbląg, przy ul. Zw. Jaszczurczego 17.
     
     Regulaminy obu Programów Stypendialnych oraz niezbędne wnioski dostępne są na stronie www.fundacja.elblag.pl oraz w biurze Fundacji.

oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama