UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sukces grupy teatralnej z Kamionka Wielkiego

 
Elbląg, Sukces grupy teatralnej z Kamionka Wielkiego
fot. nadesłana

Kolejny ogromny sukces odniosła grupa teatralna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim podczas XXII Ogólnopolskiej Sceny Prezentacji Artystycznych Realizacji „Ospar 2017”. Wydarzenie to miało miejsce podczas Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

„Ospar” to impreza artystyczna organizowana przez środowisko akademickie Warszawy dla placówek opiekuńczych, wychowawczych, poprawczych i środowiskowych z całej Polski. W tegorocznym przeglądzie (po wstępnych eliminacjach ogólnopolskich) na warszawskiej scenie wystąpiły 24 zespoły artystyczne.
       W bardzo silnej konkurencji młodzi aktorzy z Kamionka Wielkiego za spektakl „Pete,pete…czyli krótka opowieść o życiu Jasia Malinowskiego” zdobyli drugie miejsce i prestiżową nagrodę ufundowaną przez marszałka Sejmu RP. Dodatkowo (jako jedyna ekipa przeglądu) wychowankowie otrzymali od prezydenta RP cenną nagrodę – okazjonalne wydanie albumu „Legiony Polskie” wraz z dedykacją. Zdaniem licznie zgromadzonej na widowni społeczności akademickiej, spektakl „Pete,pete…” był najciekawszym z zaprezentowanych i wywołał najwięcej emocji i artystycznych wrażeń…
       W kolejnych scenach spektaklu (w większości przerysowanych z zabarwieniem komedii, groteski czy absurdu) widz mógł zobaczyć dramatyczną samotność młodego człowieka we współczesnym świecie dorosłych, którzy zabiegani i zagubieni w codzienności życia po prostu nie mają dla niego czasu. Pozbawiony miłości i akceptacji ważnych dla siebie osób, poszukuje szczęścia i iluzorycznego sensu życia w świecie narkotyków…
       Spektakl zrealizowany został w formie dramy teatralnej. Aktorzy komunikowali się między sobą używając symbolicznego języka – „pete, pete…pete”. Kolejne sceny w całość przedstawienia łączyły odpowiednio dobrane motywy muzyczne.
       Skład grupy teatralnej tworzyli: Michał Wierzbicki, Maciej Klobuch, Filip Kolek, Patryk Czapka, Michał Kamrowski, Nikolas Kaniewski i Adam Kiciński.
       Opiekunem grupy, autorem scenariusza i reżyserem spektaklu był: wychowawca Bogdan Płocheć.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Gratulacje
  • Gratulacje! Panie Bogdanie myślę, że jakaś porządna nagroda za tyle wysiłku pracy, poświęcenia i prywatnego czasu należy się od władz !!! To przecież nie pierwszy sukces w Pana pracy. Jeszcze raz gratuluję -to naprawdę ciężka praca z trudną młodzieżą. Pozdrawiam
Reklama