UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sukces Kingi Szczepaniak z II LO

 
Elbląg, Kinga Szczepaniak (z lewej),
Kinga Szczepaniak (z lewej), fot. nadesłana

Kinga Szczepaniak z II LO w Elblągu zajęła 3. miejsce w finale Polskich Eliminacji 26 Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (EUCYS 2014).

W dniach 21-23 marca 2014 r. w Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie Kinga Szczepaniak, Uczennica z II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, brała udział w Festiwalu Młodych Badaczy „Odkrycia”, którego głównym wydarzeniem był finał Polskich Eliminacji 26 Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (EUCYS 2014).
       To prestiżowy i bardzo trudny konkurs organizowany przez Komisję Europejską dla uczniów, którzy zajmują się nauką naprawdę na poważnie. Autorzy 20 najlepszych uczniowskich projektów badawczych z całego kraju, spośród 62 zgłoszonych do Konkursu, zaprezentowali w Warszawie wyniki swoich badań.
       Kinga Szczepaniak wraz Dalią Gala z Kielc i Michałem Gniewkiewiczem z Szydłowa przedstawili pracę pt „Zastosowanie metod cytogenetycznych w badaniu podłoża molekularnego chorób człowieka”. Cała trójka młodych naukowców to Stypendyści Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, którzy prowadzili swoje badania w trakcie wakacyjnego stażu naukowego w lipcu ubiegłego roku w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Warszawie.
       Kindze Szczepaniak serdecznie gratulujemy pasji badawczej, zaangażowania i sukcesów naukowych.
       Kinga, tegoroczna maturzystka, jest oprócz w/w sukcesów laureatką dwóch olimpiad szczebla centralnego - Olimpiady Wiedzy Ekologicznej oraz Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu, finalistką etapu centralnego Olimpiady Biologicznej i autorką innej pracy badawczej, która została wyróżniona przez KG Olimpiady Biologicznej i była opublikowana w ubiegłym roku w ogólnopolskim czasopiśmie „Biologia w szkole”.
      
Hanna Pietras, nauczyciel biologii w II LO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama