UWAGA!

Sukces na zawodach psiego posłuszeństwa

 
Elbląg, Sukces na zawodach psiego posłuszeństwa
fot. nadesłana

W niedzielę (25 maja) dwóch uczniów SOSW Nr 1 z sukcesem wzięła udział w Ogólnopolskich Zawodach Rally Obedience w klasie Junior 1. Było to duże wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy w Polsce w tego typu zawodach wystartowały osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

W niedzielę (25 maja) 2 uczniów SOSW Nr 1 w Elblągu wzięła udział w Ogólnopolskich Zawodach Rally Obedience w klasie Junior 1. Było to duże wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy w Polsce w tego typu zawodach wystartowały osoby z niepełnosprawnością intelektualną.
       Rally Obedience (Rally-O) zostało stworzone przez Charlesa L. Kramera, aby kształtować pozytywną relację między przewodnikiem a psem, opartą na zaufaniu i wzajemnym szacunku.
       Sport ten łączy ćwiczenia posłuszeństwa z agility. Drużyna przewodnik i pies mają za zadanie pokonać tor złożony z szeregu ćwiczeń-stacji, podobnych do tych w tradycyjnym obedience. Kolejność i opis ćwiczeń wskazują tabliczki umieszczone na torze zaprojektowanym przez sędziego.
       Wyjazd i udział w zawodach został zorganizowany przez elbląską Fundację Psy Dzieciom, którą reprezentowali: w klasie Junior 1 – uczniowie SOSW Nr 1: Przemysław Dietrych oraz Sebastian Zambrzycki; w klasie Kids – uczennica SP Nr 6 Julia Kijowska.
       Chłopcy startowali w zawodach z psem Sabrina Spartańska Osada rasy Berneński Pies Pasterski i zajęli następujące pozycje w rankingu: Przemysław Dietrych 1. miejsce oraz Sebastian Zambrzycki 2. miejsce. Julia Kijowska natomiast wystartowała z psem Dafne Brawo Gerda rasy Cavalier King Charles Spaniel i razem ze swoją konkurentką stanęła na podium na I miejscu.
       Członkowie fundacji oraz opiekun grupy serdecznie gratulują uzyskanych wyników naszym podopiecznym.
      
Joanna Kijowska-Lasek
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama