UWAGA!

Sukces Szkoły Podstawowej nr 14

 
Elbląg, Sukces Szkoły Podstawowej nr 14
fot. nadesłana

Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu otrzymała certyfikat „Szkoła wierna dziedzictwu”. Jest to nagroda przyznawana przez warmińsko – mazurskiego kuratora oświaty, o którą ubiegały się 252 szkoły i placówki z całego województwa. Wśród 86 nagrodzonych znalazła się SP nr 14 w Elblągu oraz cztery szkoły podstawowe z naszego miasta.

Wyróżnione szkoły to:
       - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza,
       - Szkoła Podstawowa nr 12 im. Michała Kajki,
       - Szkoła Podstawowa nr 15 im. Armii Krajowej,
       - Szkoła Podstawowa nr 16 im. Józefa Wybickiego.
       Wyróżnienie dla SP nr 14 to efekt skutecznej pracy całej kadry pedagogicznej oraz uczniów. W ramach realizacji projektu uczniowie podejmowali różnorodne działania zarówno na terenie szkoły, jak i w placówkach przedszkolnych: konkursy, uroczystości patriotyczne i okolicznościowe, akcje charytatywne, turnieje, rajdy, warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi, zajęcia w terenie, wycieczki historyczne. Ponadto uczniowie aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach kulturalnych i społecznych organizowanych przez władze lokalne oraz samorządowe. Społeczność szkolna zaangażowała się w działania związane z upamiętnianiem miejsc walk i męczeństwa Narodu Polskiego, uczniowie sprawowali opiekę nad tymi miejscami. Głównym celem realizowanego przez trzy lata projektu jest kształcenie oraz rozwijanie u dzieci i młodzieży poczucia odpowiedzialności, miłości do ojczyzny, poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego. Podejmowane przez nas działania służyły kształtowaniu tożsamości narodowej oraz upowszechnianiu wiedzy na temat polskiej historii.
       Realizacja wytyczonych zadań przyczyniła się do poszukiwania nowych, skutecznych rozwiązań, podnoszących atrakcyjność oraz efektywność pracy szkoły w obszarze kształcenia i wychowania patriotycznego.
      
Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama