UWAGA!

Sukcesy fortepianowe uczniów ZPSM

 Elbląg, Martyna Matysiak,
Martyna Matysiak, fot. nadesłana

Minęły niecałe dwa miesiące od wręczenia stypendiów artystycznych Prezydenta Miasta Elbląga a ich laureaci wygrywają dosłownie i w przenośni kolejne nagrody. Są to nagrody w konkursach o zasięgu ogólnopolskim jak i międzynarodowym.

I tak Martyna Matysiak uczennica 2. klasy elbląskiej szkoły muzycznej w klasie fortepianu Aleksandry Serockiej wygrała V Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Muzyka ilustracyjna i programowa w świecie dziecka” w Szczecinie. Impreza odbywała się w dniach 18-19 kwietnia a do rywalizacji stanęły najzdolniejsze dzieci ze szkół muzycznych całej Polski. To kolejny i jak dotąd największy sukces Martyny.
       Kolejny pianista-stypendysta Adrian Jacak kształci się w klasie 4. podstawowej szkoły muzycznej pod kierunkiem Agnieszki Stankowskiej. Tegoroczna wiosna artystyczna była dla niego szczególnie udana. Najpierw zdobył II miejsce w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Apolinarego Szeluty w Słupcy. Kilka dni temu zaś nadeszły szczęśliwe wieści z Szafarni, miejscowości związanej z młodością Fryderyka Chopina. W dniach 16-17 maja odbywał się tam 23. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Młodych pianistów oceniało międzynarodowe jury, któremu przewodniczył wieloletni przewodniczący konkursu chopinowskiego dla dorosłych prof. Andrzej Jasiński. Adrian jako jedyny Polak stanął na podium zajmując III miejsce, tuż za reprezentantami Rumunii i Rosji.
       18 maja, dzień po zakończeniu konkursu w Szafarni , kolejna elbląska pianistka Hanna Gryciuk, uczennica klasy piątej pracująca pod kierunkiem Natalii Dłużniewskiej odniosła sukces (III miejsce) na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Barokowej w Ostrołęce.
       Wszystkie nagrody są wielką radością dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Serdeczne gratulacje! Są oni także chlubą naszego miasta, które tak pięknie reprezentują i promują.
      
      
ZPSM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama