UWAGA!

Świat bez Dziadków byłby smutny

 
Elbląg, Dzieci poznają historię Basi i jej Dziadków
Dzieci poznają historię Basi i jej Dziadków (fot.dk)

W styczniu snujemy plany na nowy, lepszy rok, z niecierpliwością przygotowujemy się na studniówkę lub czekamy na upragnione ferie. Miesiąc ten jednak najbardziej kojarzy nam się z babcią i dziadkiem. Dzień Babci i Dziadka dopiero za kilka dni, ale maluchy już dziś przygotowują się do tego ważnego święta. Zobacz więcej zdjęć.

Babcia i dziadek są niezastąpieni. Któż z nas nie pamięta babcinych smakołyków, wspólnych wycieczek z dziadkami, spacerów czy ciekawych opowiastek? Któż nie wspomina wakacji spędzonych u dziadków, czytania bajek przed snem, zabawy w chowanego czy wspólnych wycieczek na działkę lub do lasu? Jak ubogie byłoby życie bez naszych babć i dziadków!
       Dziś (17 stycznia) w Klubie Misia Uszatka w filii nr 4 Biblioteki Elbląskiej odbyło się ciekawe spotkanie poświęcone świętu Babci i Dziadka. Zgromadzone na nim dzieci miały okazję posłuchać ciekawej historyjki o Basi. Okazało się, że bohaterka książki pt. „Basia i Dziadkowie”, pięcioletnia Basia, jest chora. Co, za nieszczęście! Miała dziś przecież odwiedzić ukochanych Dziadków! Mała buntowniczka z wielkim trudem wędruje do łóżka. Nagle, niespodzianka! Zza uchylonych drzwi wygląda ukochany Dziadek Henryk, „duży i piegowaty, z łysiną i szerokim uśmiechem na twarzy”. Babcia jak to babcia wita wnuczkę pysznym ciastem. Z Dziadkiem Basia rozumie się bez słów. To z nim bawi się podczas choroby, gdy ogarnia ją straszna nuda, to on czyta jej bajki na dobranoc…
       Jakie smutne byłoby nasze życie bez babci i dziadka – stwierdziły jednogłośnie zebrane na spotkaniu maluchy. Najpierw dzieci wymieniły imiona swoich babć i dziadków: babcia Krysia, Urszula, Grażynka, Halinka, Ewa, dziadek Mietek, Józek, Wojtek, Rysiek, Jurek… Niektóre zabłysnęły ogromną wiedzą i podały wiek swoich ukochanych dziadków. Babcie kojarzą im się z siwymi, krótkimi włosami i okularami na nosie. To one pichcą pyszne obiadki i pieką wyśmienite ciasta. Dziadkowie zaś pokazują tajniki świata przyrody, majsterkują, grają z nami w piłkę.
       - Mój dziadek lubi rozwiązywać krzyżówki – mówi jedna z dziewczynek. - A mój lubi chodzić do szpitala – mówi druga. - Mój lubi oglądać mecze – mówi jeden z chłopców.
       Spotkanie zwieńczyły zajęcia plastyczne, podczas których dzieciaki wykonały ramkę na zdjęcie dla swoich ukochanych Dziadków. Będzie to wspaniały prezent i cudowna niespodzianka! Kochani Dziadkowie, żyjcie w zdrowiu długo i szczęśliwie!
      
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dziadkowie są potrzebni oczywiście, pokazują dziecku (wnukowi czy wnuczce) świat z innej perspektywy, mają więcej czasu i mogą jednocześnie uczyć dziecko i rozpieszczać ale mądrze. .. Szkoda jednak, że nie wszystkie dzieci mają takich mądrych, kochających dziadków. Moje dzieci mają tylko takich, którzy myślą WYŁĄCZNIE o sobie choć mieszkają w tym samym mieście. .. Szkoda bo ich życie przez to jest bardzo płytkie.
  • Dziadkowie, których nie obchodzą własne wnuki nie powinni obchodzić tego święta. Skoro nie obchodzą ich wnuki niech nie oczekują z ich strony pamięci o ich święcie i szacunku - bo to jest obłudne.
  • Ja już jestem dorosła i moja babcia już od wielu lat nie żyje ale była bardzo fajną babcią i takiej babci życzę WSZYSTKIM DZIECIOM.
  • Lepszy żaden dziadek niż kiepski. ..
  • Super podsumowanie. Właśnie taką wiadomość wyślę dziadkom moich dzieci.
  • moi Dziadkowie nie żyją już ok 20 lat i byli wspaniali, czuli, troskliwi, opiekuńczy, bardzo mi ich brak. .. ..
Reklama