UWAGA!

Świąteczna Paczka dla potrzebujących

Kilkadziesiąt elbląskich rodzin zostanie obdarowanych w ramach ogólnopolskiej akcji „Świąteczna Paczka” prowadzonej wspólnie przez Stowarzyszenie „Wiosna” z Krakowa i Stowarzyszenie „Podaj Rękę”, które ma także oddział w Elblągu.

„Świąteczna Paczka” jest próbą zareagowania na prawdziwą biedę, zwłaszcza tę ukrytą.
     - Przede wszystkim chcemy dotrzeć do rodzin lub osób samotnych, które żyją w biedzie niezawinionej - twierdzą członkowie krakowskiego Stowarzyszenia „Wiosna”. - Nazywa się je często „dotkniętymi przez los” - bywają doświadczone przez ciężką chorobę dziecka, chorobę lub śmierć jednego z rodziców, wypadki losowe, bezrobocie. Koncentrujemy się na tych, którzy nie mają postawy roszczeniowej; nasza pomoc może być jedyną, jaką otrzymają.
     Żeby uniknąć działań przypadkowych i chaotycznych, członkowie Stowarzyszenia i wolontariusze sami odwiedzają potrzebujące rodziny. Bieda jest jak choroba - by skutecznie pomóc, trzeba ją dobrze zdiagnozować, dlatego zbierają szczegółowe informacje o potrzebach każdej z rodzin. Następnie sporządzają dokładną listę konkretnych potrzeb, a zebrane informacje umieszczają w internetowej, anonimowej bazie danych.
     W oparciu o tę bazę szukają osób, które chciałyby podzielić się tym, co mają i zrobić dla kogoś paczkę na święta. Przygotowane przez nie paczki dostarczane są do magazynów. Następnie wolontariusze rozwożą je do potrzebujących.
     - Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w akcji lub zapoznać się z nią, zapraszamy na stronę internetową: www.swiatecznapaczka.pl - mówi Paweł Biernacki z „Podaj rękę”. - Finał akcji odbędzie się w weekend 16-17 grudnia. W bazie zostało jeszcze tylko 30 „bez przydziału”, w sumie jest ich 75. Elblążanie aktywnie włączają się w akcję i przygotowują paczki.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama