UWAGA!

Światowid dla WOŚP

 
Największym z oferowanych przedmiotów jest witraż „Kubuś Puchatek i przyjaciele”,
Największym z oferowanych przedmiotów jest witraż „Kubuś Puchatek i przyjaciele”, fot. nadesłana

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przekazało do licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prace artystyczne, wykonane podczas warsztatów w „Światowidzie”, plakat z filmu „Bejbi blues” podpisany przez występujących w nim aktorów, a nawet możliwość wcielenia się w kinooperatora.

Największym z oferowanych przedmiotów jest witraż „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. To praca wykonana podczas 2. edycji Maratonu Artystycznego, organizowanego przez „Światowid”.
       - To fantastyczna praca, która może doskonale sprawdzić się w przedszkolu lub na dziecięcym oddziale szpitalnym – mówi Helena Wojciechowska, instruktor plastyki w CSE „Światowid”. – Witraż jest naprawdę dużych rozmiarów, a jego wykonanie kosztowało wiele pracy.
       Różnorodne prace ceramiczne i witraże zostały przekazane dla sztabów zlokalizowanych m.in. w szkołach Podstawowych nr 19 i 25 oraz w I Liceum Ogólnokształcącym.
       Kino „Światowid” przekazało na aukcję plakat "Bejbi blues" z autografami aktorów oraz możliwość wcielenia się przez jeden dzień w kinooperatora (co oznacza poznanie kilku kinowych tajemnic).
       Ponadto podczas koncertu "Dzieci - dzieciom" w elbląskim Muzeum Archeologiczno – Historycznym zaśpiewa grupa wokalna ze "Światowida".
      
       Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odbywa się tradycyjnie w druga niedzielę stycznia każdego roku. W tym roku zbiórka odbędzie się 13 stycznia. Orkiestra gra w tym roku dla ratowania życia dzieci oraz godnej opieki medycznej seniorów. Ten Finał, w znacznej części dedykowany ludziom w podeszłym wieku chorym na choroby przewlekłe – połowa zebranych środków będzie przekazana na doposażenie szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.
      
       Przekazane na aukcje rzeczy można licytować na stronie.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...