UWAGA!

Szalone i Szalone Małolaty u prezydenta

 Elbląg, Szalone i Szalone Małolaty u prezydenta
fot. nadesłana

Członkowie zespołów Szalone i Szalone Małolaty z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu spotkali się z prezydentem Witoldem Wróblewskim. Spotkanie było okazją do podsumowania mijającego, bardzo udanego roku młodych elbląskich artystów oraz podzielenia się wrażeniami z wyjazdu do Stanów Zjednoczonych.

- Chciałbym Wam serdecznie pogratulować sukcesów, które odnieśliście w bieżącym roku zarówno w kraju, jak i na arenach światowych. Jestem bardzo dumny, że mamy w Elblągu tak wspaniałą i utalentowaną młodzież. Cieszę się, że promujecie Elbląg w świecie, czego dowodem są występy we Włoszech, w Tarnopolu czy Stanach Zjednoczonych, ale również, że uświetniacie nasze miejskie uroczystości. Zdaję sobie sprawę, że na sukcesy, które odnosicie składa się nie tylko Wasz talent i ciężka praca, ale również zaangażowanie wielu osób. Chciałbym więc podziękować pani Edycie Lichacz dyrektor Młodzieżowego Domy Kultury, prowadzącej zespoły pani Katarzynie Panicz, pani Monice Patra - Więckowskiej prezes stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Szalone Małolaty” oraz wszystkim rodzicom, bez poświęcenia których rozwój Waszych talentów byłby niemożliwy - podkreślał podczas spotkania prezydent Witold Wróblewski, zapewniając jednocześnie o swoim dalszym swoim wsparciu dla zespołów.
       Mijający rok był bardzo udany dla elbląskich młodych artystów. Dowodem tego są liczne występy i nagrody. Wśród nich pierwsze miejsca obu zespołów oraz nagrody indywidualne dla wokalistów na X Międzynarodowym Festiwalu "Orfeusz w Italii” w Wenecji. Szalone reprezentowały także Elbląg w Tarnopolu na obchodach 25- lecia współpracy partnerskiej obu miast. Ukoronowaniem tego roku był wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Zespoły Szalone i Szalone Małolaty, na zaproszenie Polonii Amerykańskiej wystąpiły na Koncercie Bożonarodzeniowym w Nowym Jorku.
       Jak zgodnie twierdzą artyści, był to wyjazd życia, a największe wrażenie zrobił na nich musical Christmas Spectacular Radio City Music Hall na Broadway. - Zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci przez Polonię Amerykańską. Nasze występy – poziom artystyczny bardzo się podobały – mówiła prowadząca zespoły Katarzyna Panicz. Podkreślała również, że na przyszły rok elblążanie mają już kolejne plany i propozycje wyjazdów.
       - Jesteśmy bardzo dumni z naszych dzieci. Te wyjazdy pokazują, że potrafią one nie tylko występować na scenie, ale również wykazują się dużą kulturą osobistą i umieją zachować się w różnych sytuacjach. To wielka radość pomagać im w rozwijaniu pasji i talentów, dlatego tak bardzo jesteśmy w to zaangażowani – podkreślała Monita Patra Więckowskiej prezes stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Szalone Małolaty” , a zarazem mama jednego z młodych artystów.
      
       W święta na naszych łamach ukaże się wywiad z zespołami na temat ich pobytu w USA.
      
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • W przyszłorocznych wyborach zmieniamy prezydenta na dobrego gospodarza! Panie Wróblewski miasto zadłużone na grube miliony, długi czynszowe to również kwoty idące w miliony, umowa na dostawę ciepła nie podpisana! A pan się lansuje? Już czas ze sceny zejść i zostać rozliczonym!
  • A co prezydent ma się schować, to wtedy napiszesz, a "prezydenta nie widać". Od tego jest prezydentem, żeby spotykać się ze wszystkimi. I jak widać znajduje czas dla wszystkich. A który to prezydent nie spotykał się, czy jak wolisz "nie lansował"? Miasto zadłużone, a kto je oddłużył, może toi poprzedni prezydenci? Siebie rozlicz, a potem rozliczaj innych
  • NIE DLA WSZYSTKICH!!! Ma czas tylko dla WYBRANYCH!!! Ile poświęcił czasu na zapoznanie się i czy w ogóle zagłębił się w projekty PSONI? Mimo wszystko życzę mu zdrowych i wesołych świąt.
Reklama