UWAGA!

Szczęśliwa siódemka dla elbląskich tancerzy

 
Elbląg, Szczęśliwa siódemka dla elbląskich tancerzy
fot. nadesłane

Barwnie i tanecznie minęła niedziela (14 czerwca) w elbląskim „Światowidzie”, gdzie rozegrany został Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Pomosty”.

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Pomosty to ostatni turniej w tanecznym sezonie organizowany w Elblągu. Udział w nim wzięło ponad 100 par w tym 33 z Elbląga. Na zwody przyjechały pary z Piły, Bydgoszczy, Iławy, Sopot, Gdańska, Gdyni, Giżycka, Kwidzyna, Olsztyna, Ełku, Helu, Słupska, Torunia, Chojnic oraz Kaliningradu.
       Przez cały dzień tancerze rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych i klasowych, których rozegrano 27. Taneczne zmagania oceniała komisja sędziowską, w której znalazły się same panie z różnych stron Polski. Aż 9 par uzyskało wyższe klasy taneczne, w tym dwie pary z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Maksymilian Kodrzycki i Nikola Knyszyńska uzyskali klasę E w stylu standardowych, a Kacper Śmieszny i Aniela Zagaja zdobyli klasę B w stylu latynoamerykańskim. Pozostałe pary, które zdobyły nową klasę to pary z Helu, Słupska, Torunia, Ełku, Gdyni, Gdańska.
       Turniej był bardzo pomyślny dla elbląskich tancerzy. 7 naszych par zdobyło złoty medal, 7 srebrny a 6 brązowy.
       Zyta Wrzos, Centrum Tańca „Promyk”
      
       Poniżej
       Kat. 10 – 11 lat, klasa F. kombinacja tańców
       1 miejsce – Kuziemko Paweł, Ejsmont Gabriela - BLACK DANCE Gdańsk
       2 miejsce – Pułka Emanuel, Głuszak Oliwia - PROGRESS Kwidzyn
       3 miejsce – Kodrzycki Maksymilian, Knyszyńska Oliwia – JANTAR Elbląg
      
       Kat. 10 – 11 lat, klasa E, kombinacja tańców
       1 miejsce – Grunt Wiktor, Klimek Alina - PROGRESS Kwidzyn
       2 miejsce – Dolegała Krystian, Sowa Julia – JANTAR Elbląg
       3 miejsce – Lichończak Igor, Szymańska Wiktoria – JANTAR Elbląg
      
       Kat. 12-13 lat, klasa F, kombinacja tańców
       1 miejsce – Ginter Jakub, Piechowska Karolina – BLACK DANCE Gdańsk
       2 miejsce – Kaczkowski Maciej, Kaczor Nina – FALA Sopot
       3 miejsce – Sznajder Tadeusz, Malinowska Aleksandra – JANTAR Elbląg
      
       Kat.12-13 lat, klasa E, kombinacja tańców
       1 miejsce – Wanczura Łukasz, Piasta Łukasz – BAILAMOS Bydgoszcz
       2 miejsce – Wiącek Dominik, Mendala Aleksandra – JANTAR Elbląg
       3 miejsce – Starczewski Szymon, Pecyna Oliwia – Akademia Tańca Piętro Wyżej Chojnice
      
       Kat. 14-15 lat, klasa E, kombinacja tańców
       1 miejsce – Korzun Daniel, Zawadzka Magdalena – DWÓJKA Ełk
       2 miejsce – Pilarski Marcin, Cenkner Nikola – JANTAR Elbląg
       3 miejsce – Brach Kacper, Radecka Wiktoria – WIGOR Gdańsk
      
       Kat. pow. 15 lat, klasa E, kombinacja tańców
       1 miejsce – Kopczyński Łukasz, Dembek Marta – FALA Sopot
       2 miejsce – Budenkov Paveł, Polukhina Alina – STELLA Kaliningrad
      
       Kat. 12-13 lat, klasa D, styl Standard
       1 miejsce – Skwira Paweł, Pawłowska Monika – JANTAR Elbląg
       2 miejsce – Waszak Maksymilian, Siudzińska Aleksandra – BAILAMOS Bydgoszcz
       3 miejsce – Pozorski Bartosz, Siegmiller Aleksandra – Akademia Piętro Wyżej Chojnice
      
       Kat. 12-13 lat, klasa D, styl Latin
       1 miejsce – Waszak Maksymilian, Siudzińska Aleksandra – BAILAMOS Bydgoszcz
       2 miejsce – Skwira Paweł, Pawłowska Monika – JANTAR Elbląg
       3 miejsce - Pozorski Bartosz, Siegmiller Aleksandra – Akademia Piętro Wyżej Chojnice
      
       Kat. 12-13 lat, klasa C, styl Standard
       1 miejsce – Sawiński Fryderyk, Szwaja Agata – ST Pyras Toruń
       2 miejsce – Haftka Paweł, Kalębka Marianna – BLACK DANCE Gdańsk
       3 miejsce – Okułowicz Ludwik, Prytuła Ksenia – AS Gdańsk
      
       Kat. 12-13 lat, klasa C, styl Latin
       1 miejsce – Haftka Paweł, Kalębka Marianna – BLACK DANCE Gdańsk
       2 miejsce – Bednarek Seweryn, Łysko Natalia – JANTAR Elbląg
       3 miejsce - Sawiński Fryderyk, Szwaja Agata – ST Pyras Toruń
       Kat. 14-15 lat, klasa D, styl Standard
       1 miejsce – Leśniak Mikołaj, Iwaszkiewicz Julia – PAKTAN Słupsk
       2 miejsce – Kuśmierek Dominik, Iwaniuk Zofia – WIGOR Gdańsk
       3 miejsce – Brach Kacper, Radecka Wiktoria – WIGOR Gdańsk
      
       Kat. 14-15 lat, klasa D, styl Latin
       1 miejsce – Kuśmierek Dominik, Iwaniuk Zofia – WIGOR Gdańsk
       2 miejsce – Brach Kacper, Radecka Wiktoria – WIGOR Gdańsk
      
       Kat. pow. 15 lat, klasa D, styl Standard
       1 miejsce – Kurkiewicz Mariusz, Skrzypczak Aleksandra – STAKATO Tczew
       2 miejsce – Kopczyński Łukasz, Dembek Marta – FALA Sopot
       3 miejsce – Białek Mateusz, Białek Ewa – CREATIVE DANCE – Rumia
      
       Kat. pow. 15 lat, klasa D, styl LATIN
       1 miejsce – Kopczyński Łukasz, Dembek Marta – FALA Sopot
       2 miejsce – Kwiatkowski Patryk, Borucka Weronika – FALA Sopot
       3 miejsce – Cichocki Andrzej, Szornak Nadia – DANCE CENTER Poznań
      
       Kat. Senior I, klasa E, styl Standard
       1 miejsce – Śmiechowski Krzysztof, Hajkowicz Marta – JANTAR Elbląg
       2 miejsce – Szar Jarosław, Szar Katarzyna – JANTAR Elbląg
       3 miejsce – Kurowski Arkadiusz, Kurowska Beata – JANTAR Elbląg
      
       Kat. Senior I, klasa E, styl Latin
       1 miejsce – Szar Jarosław, Szar Katarzyna – JANTAR Elbląg
       2 miejsce – Śmiechowski Krzysztof, Hajkowicz Marta – JANTAR Elbląg
       3 miejsce - Kurowski Arkadiusz, Kurowska Beata – JANTAR Elbląg
      
       Kat.14-15 lat, klasa C, styl Standard
       1 miejsce –Ledwosiński Karol, Ławrynowicz Aleksandra – JANTAR Elbląg
       2 miejsce – Ciechorski Gabriel, Morawska Marta – BLACK DANCE Gdańsk
       3 miejsce – Dykta Mikołaj, Majchrzak Klaudia – DANCE FLOW Hel
      
       Kat.14-15 lat, klasa C, styl Latin
       1 miejsce – Śmieszny Kacper, Zagaja Aniela – JANTAR Elbląg
       2 miejsce – Chudziński Cezary, Dołgoszej Diana – DWÓJKA Ełk
       3 miejsce – Stankiewicz Paweł, Sagan Weronika – AS Gdańsk
      
       Kat.14-15 lat, klasa B, styl Standard
       1 miejsce – Magalski Karol, Kędzierska Klaudia – JANTAR Elbląg
       2 miejsce – Borowski Piotr, Król Ewelina – DANCE & DANCE Toruń
       3 miejsce – Panek Fabian, Piskorska Laura – DANCE FLOW Hel
      
       Kat.14-15 lat, klasa B, styl Latin
       1 miejsce – Panek Fabian, Piskorska Laura – DANCE FLOW Hel
       2 miejsce – Dykta Mikołaj, Majchrzak Klaudia – DANCE FLOW Hel
       3 miejsce - Magalski Karol, Kędzierska Klaudia – JANTAR Elbląg
      
      
       Kat. pow. 15 lat, klasa C, styl Standard
       1 miejsce – Lange Mateusz, Buczkowska Aleksandra - DANCE & DANCE Toruń
       2 miejsce – Pasieczny Robert, Kuźmińska Maja – LATINO CAFE Gdynia
       3 miejsce – Jasiński Jakub, Biniek Anna – Akademia Tańca Smooth Gdańsk
      
       Kat. pow. 15 lat, klasa C, styl Latin
       1 miejsce – Frąszczak Jakub, Pawłowska Alicja – JANTAR Elbląg
       2 miejsce – Kurysz Filip, Borkowska Monika - Akademia Tańca Smooth Gdańsk
       3 miejsce – Kuziemko Piotr, Szczepańska Natalia - BLACK DANCE Gdańsk
      
       Kat. pow. 15 lat, klasa B, styl Standard
       1 miejsce – Fasalon Filip, Kowalczyk Marta – FALA Sopot
       2 miejsce – Laskowski Dawid, Godawa Julia – FALA Sopot
       3 miejsce – Marszewski Jakub, Jankowska Paulina – LATINO CAFE Gdynia
      
       Kat. pow. 15 lat, klasa B, styl Latin
       1 miejsce – Janowski Michał, Pawłowska Sylwia – BLACK DANCE Gdańsk
       2 miejsce – Galica Dariusz, Kowalczyk Agnieszka – FALA Sopot
       3 miejsce – Chołuj Rafał, Papała Izabela - Akademia Tańca Smooth Gdańsk
      
      
Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Pomosty” realizowany jest przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Elbląga i Ministerstwa Sportu i Turystyki
Sylwia Warzechowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama