UWAGA!

Szkoła na medal

2012-12-11
Aktualizowany 2012-12-11 21:03
 
Elbląg, Szkoła na medal
fot. AD

Szkoła Podstawowa nr 21 ma się czym pochwalić. Ma bowiem w swoich szeregach uzdolnionych szóstoklasistów, dla których matematyka, język polski, język angielski oraz przyroda to przysłowiowy „pryszcz”. Uczniowie tej szkoły chętnie biorą udział w konkursach nie tylko na szczeblu wewnątrzszkolnym, lecz także wojewódzkim. Nie bez sukcesów.

Dyrektor placówki, Edward Pietrulewicz, ma powody do dumy. Czternastu szóstoklasistów z jego szkoły dostało się do etapu wojewódzkiego konkursu z matematyki. Na liście uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego znalazło się 134 finalistów z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Do etapu wojewódzkiego z przyrody, języka angielskiego i polskiego zakwalifikowało się po czterech uczniów z tej szkoły. Jak się okazuje matematyka tylko na pozór bywa trudnym przedmiotem. Nie taki diabeł straszny… SP 21 może pochwalić się największymi sukcesami właśnie w tej dziedzinie. Z trzydziestki elbląskich finalistów z matematyki, czternastu to uczniowie SP nr 21. Najlepszy z czternastki okazał się Krzysztof Pietruszka, który zajął trzynastą lokatę na liście, zdobywając 95 proc. punktów. Krzysztof jest również dobry z języka angielskiego. Tu bowiem zajął piątą pozycję na liście, zdobywając 96 proc. punktów. Pierwsze lokaty w konkursie z języka polskiego zajęły natomiast Alicja Piekarska, Natalia Błaszkowska i Marta Bombała.
       Finaliści nie mają większych problemów z nauką, wręcz chłoną wiedzę, wiele zapamiętują z lekcji. Nie muszą więc wiele uczyć się w domu. Natomiast sporo czasu poświęcają zajęciom dodatkowym: - Uczęszczam na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego. Uprawiam też sport, głównie piłkę nożną – mówi Karol Kozak z VI d.
       - W domu robię dodatkowe zadania na konkursy z różnych przedmiotów. Lubię też sport. W przyszłości chciałbym być sportowcem lub może inżynierem, bo słyszałem, że inżynier dużo zarabia – mówi Krzysztof Pietruszka.
       Żeńska część grupy: Ala Piekarska, Natalia Błaszkowska i Marta Bombała myśli o zostaniu lekarzem. Ala pięknie rysuje. Rozważa więc ewentualność zostania architektem. Również pozostałe dziewczynki mają dodatkowe zainteresowania. Marta chodzi na tańce, a Natalia na basen.
       Przed uczniami ostatnie stracie w rundzie finałowej. Mamy nadzieję, że start w kolejnym etapie okaże się równie udany. Życzymy powodzenia!
      
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Szanowny Panie Dyrektorze za duzo klas Pan tworzy jest będa z tego problemy juz jest ciasno nie idzmy na ilosc a na jakosc
 • Mój syn chodził do SP21.Byłam bardzo zadowolona. Teraz jest w II klasie gimnazjum nr3 i niestety ta szkoła zmarnowała wszystko to, co zbudowała SP21.Cały potencjał zdolnych dzieciaków z klasy matematycznej. Strasznie szkoda. Pozdrawiam grono SP21.Wdzięczna mama.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pakula(2012-12-12)
 • czternaście szóstoklasistów he he he
 • To dobra szkoła była, kończyłam w 1978,inne czasy inna bajka. Grono pedagogiczne niech walczy o młodzież wbrew pozorom to nie są stracone pokolenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Beata Plichta(2012-12-12)
 • szkoła na medal? dzieciaki płacą za korki i tyle, mineły czasy pracy nauczyciela z uczniami po godzinach, kiedyś olimpiady były inne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mama___(2012-12-12)
 • Do poprzednika: Nie wiem czy dla Pana dyrektora komentarz zamieszczony do artykułu będzie pretekstem do zwolnienia pracownika. Obawiam się, że nie. Poza tym strasznie dużo tej "empatii" w wypowiedzi. ..
 • Nie chodzi o zwolnienie pracownika, ale o "pouczenie" lub ewentualną zmianę stanowiska pracy skoro pracując z ludźmi traci kontrolę nad emocjami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Biuro_2011(2012-12-12)
 • SP 21 najlepsza mieście, pamiętam te mundurki i tarcze na rękawach. Aż łza kręci się w oku. Pomysł z gimnazjami to chory pomysł i mam nadzieję że MEN zlikwiduje te chore pomysły poprzednich ekip
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jamaleg(2012-12-12)
 • Dokładnie. .. .nie chodziło w moim komentarzu( który de facto usunięto) o zwolnienie pracownika a zwrócenie uwagi na problem o którym jest głośno w Elblągu i zachowaniu - NIEWŁASCIWYM pracownika. Jeśli ktos robi ŁASKĘ, że pracuje to niech ustapi miejsca tym co pracy nie mają, a zachowuja się w sposób wyrozumiały, kulturalny i z szacunkiem do ucznia i osób dorosłych. Nikt na siłe nie karze tej pani chodzic do pracy. .. .. A dyrektor powinien dbać o kulturę i jakość obsługi uczniów i ich rodziców, którzy chcą być obsługiwani w sposób odpowiedni, zgodny z poszanowaniem drugiego człowieka.
 • pakula, zgadzam się. Z tym że mój syn chodzi do Gim8.Tak, gimnazjum wszystko popsuło. Nieliczne autorytety, nudne lekcje, wkuwanie ton materiału żeby dostać ocenę i zapomnieć. Po ukończeniu SP21 dzieciaki nie mogły doczekać się 1 września. A tu z tygodnia na tydzień coraz mniej entuzjazmu i coraz większa niechęć.
 • Ciekawe, że o innych elbląskich szkołach się nie pisze. .. z innych podstawówek uczniowie znaleźli się na I miejscu w województwie, ale nie jest to ważne - 21 jest najlepsza w mieście? Poza tym etap szkolny o niczym nie świadczy - poczekamy do etapu wojewódzkiego!!
 • brawo dla zdolnych dzieci!
Reklama