UWAGA!

Szkolenie młodych adeptów u terytorialsów

 Elbląg, Szkolenie młodych adeptów u terytorialsów

Wczoraj (21 października), na terenie 43 Batalionu Lekkiej Piechoty, odbyło się szkolenie klasy wojskowej z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu. Młodzi adepci doskonalili nabyte umiejętności z zakresu postaw strzeleckich, nawiązywania łączności oraz działań taktycznych w terenie, wykazując się przy tym dużym zaangażowaniem oraz przygotowaniem do zajęć.

- Po raz kolejny mieliśmy przyjemność skorzystać z gościnności 43blp w Braniewie za co serdecznie dziękujemy. Zajęcia praktyczne dla kadetów z oddziału klas wojskowych ZST-I w Elblągu to nieodzowny element szkolenia w ramach przedmiotu Edukacja Obronna. Wiedza i fachowość instruktorów WOT zawsze daje pewność, że zorganizowane przez nich ćwiczenia będą doskonałym uzupełnieniem szkolnych zajęć i cieszyć się będą dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. – tłumaczy mjr SG rez. Dariusz Gocek, koordynator klas wojskowych ZST-I w Elblągu.

 

Kadeci mieli możliwość przyjrzenia się z bliska jakim sprzętem na co dzień dysponują żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz zapoznania się z bronią będącą na wyposażeniu pododdziałów lekkiej piechoty WOT. Duży nacisk położony został także na szkolenie medyczne oraz prace na mapie.

 

Uczniowie klas mundurowych stanowią o przyszłej sile polskiej armii, wielu z nich planuje swoją przyszłość związać z wojskowym mundurem, niektórzy już wstąpili w szeregi 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i służą w 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie.

43. Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama