UWAGA!

Szkolenie – ostatnia szansa na dotację

 Elbląg, Szkolenie – ostatnia szansa na dotację

Jest szansa dla osób, które chcą założyć spółdzielnię socjalną. Po pieniądze będą mogli wystartować ci, którzy wcześniej zdobędą podstawowe informacje dotyczące zakładania i funkcjonowania spółdzielni socjalnych. Taka możliwość będzie na dwudniowym szkoleniu (28-29 stycznia) organizowanym przez Stowarzyszenie ESWIP na Związku Jaszczurczego 17.

Spółdzielnie socjalne to przedsiębiorstwa tworzone przez osoby, które mają duże trudności ze znalezieniem pracy. Założyć je mogą grupy minimum 5-osobowe lub 2 osoby prawne. Podczas styczniowego szkolenia będzie można poznać szczegóły, na czym polega funkcjonowanie takiego przedsiębiorstwa, jak się je tworzy oraz skąd można uzyskać wsparcie finansowe na ich założenie, a także pomoc merytoryczną w trakcie prowadzenia działalności.
       Na założenie spółdzielni socjalnej ludzie decydują się po to, by dać sobie szansę na zatrudnienie, wypłatę, możliwość uczestniczenia w życiu społecznym na lepszym poziomie. Dodatkowym atutem spółdzielni jest to, że zarządzana jest przez wszystkie osoby, które wchodzą w jej skład.
      
       Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu powinny wypełnić dokumenty dostępne na stronie www.owies.org.pl i dostarczyć je do biura Stowarzyszenia ESWIP, ul. Związku Jaszczurczego 17, 82-300 Elbląg (drogą mailową pod adresem s.brynda@eswip.pl lub faksem pod numer 55 235 33 88). Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 23 stycznia. Wkrótce na stronie www.owies.org.pl ukaże się również szczegółowy program szkolenia.
      

      
Szkolenie organizowane jest w ramach projektu „OWIES – Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu” realizowanego przez Stowarzyszenie ESWIP. Projekt jest współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Stowarzyszenie ESWIP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama