UWAGA!

Szkółka szachowa w Przedszkolu nr 10

 Szkółka szachowa w Przedszkolu nr 10

 Zajęcia szachowe w Przedszkolu nr 10 prowadzone są od 2000 r. dla wszystkich dzieci. Posiadamy w tym zakresie duże doświadczenie i liczne osiągnięcia. Następnym krokiem jest zorganizowanie szkółki szachowej dla dzieci z placówek przedszkolnych naszego miasta. Zapraszamy od września.

Czymże są szachy? W naszym rozumieniu to nic innego, jak narzędzie stymulujące rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka, kształtujące jego osobowość i pozwalające na rozwój twórczego potencjału, który drzemie w każdym młodym człowieku.
      
       Osiągnięcia?

       Nasz absolwent Igor Janik jest Mistrzem Polski. Startuje w licznych turniejach szachowych w Polsce i Europie.
       Organizując zajęcia szachowe i szkółkę szachową dla dzieci z elbląskich przedszkoli chcemy propagować korzyści płynące z systematycznych zajęć szachowych i wyłaniać corocznie dzieci zdolne, które będą przygotowywane do udziału w Turniejach szachowych.
      
       Korzyści z gry w szachy?

       Dzieci rozwijają: zdolności matematyczne, logiczne myślenie, komunikację, umiejętność podejmowania decyzji, umiejętność rozwiązywania problemów, pamięć, wyobraźnię,
       kreatywność, koncentrację, umiejętność osiągania wyznaczonych celów, umiejętność nauki na własnych błędach, umiejętność czytania ze zrozumieniem.
       Dzieci uczą się: szacunku i poszanowania rywala, pewności siebie, odpowiedzialności, dyscypliny, determinacji, systematyczności, pilności, cierpliwości, zaangażowania, planowania, prawidłowego oceniania sytuacji, uczciwego współzawodnictwa, strategicznego myślenia, radzenia sobie z niepowodzeniami, odwagi w podejmowaniu decyzji
       Ponadto dzieci: wyrabiają zmysł obserwacji, kreują intelekt.

 


      

Zajęcia szachowe dla dzieci 3-6-letnich „W królestwie Króla i Królowej” rozpoczną się we wrześniu br.
Już dziś zrób coś dla swojego dziecka!
       Skorzystaj z zaproszenia.
       Zebranie organizacyjne odbędzie się 17 czerwca o godz. 16.00
       Przedszkole nr 10 przy ul. Mącznej 8
       tel. 556258050
      
       ---art. sponsorowany---

      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie