UWAGA!

Ta młodzież nie chce palić

 
Elbląg, W antytoniowym marszu wzięło udział około tysiąca osób
W antytoniowym marszu wzięło udział około tysiąca osób (fot. Anna Dembińska)

„Młodość wolna od papierosa” – pod takim hasłem odbył się dzisiaj marsz uczniów elbląskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Około 1000 osób przeszło ulicami miasta z plakatami antytoniowymi. Finał akcji odbył się na Placu Jagiellończyka, gdzie został wyłoniony zwycięzca konkursu na najlepsze hasło antytytoniowe. Zobacz zdjęcia.

W happeningu wzięło udział 21 elbląskich szkół, z czego 8 brało udział w konkursie.„Zdrowia szkoda, kasy szkoda, rzuć palenie, idź na loda” to zwycięskie hasło, które widniało na plakacie wykonanym przez uczniów Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług.
       Jak informuje Marek Jarosz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu, palenie tytoniu stanowi nadal jedną z najistotniejszych przyczyn wielu groźnych chorób, nękających Polaków. Problem dotyka niestety coraz częściej także ludzi młodych. Dlatego w elbląskich szkołach przez cały rok prowadzone są zajęcia dotyczące różnych uzależnień. – Dziś jest więc podsumowanie tego, co ci młodzi ludzie robią przez cały rok – mówi Halina Nowik, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek Położnych. - Warto z młodzieżą rozmawiać i próbować kształtować ich zachowania. Śmiało można powiedzieć, że młodzież chce żyć w sferze wolnej od tytoniu.
       Każdy z uczestników happeningu otrzymał jabłko – symbol zdrowia. Mogli także wygrać nagrody w grach, przygotowanych przez organizatorów.
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama