UWAGA!

Tak dla tolerancji

Stowarzyszenie Elbląg Europa ogłasza konkurs dla elbląskiej młodzieży pod hasłem "Tolerancja - tak, dyskryminacja - nie". Patronat nad organizowaną w Elblągu kampanią przeciwko dyskryminacji - portEl.

Konkurs jest częścią kampanii "Młodzi Elbląga przeciw dyskryminacji". Zdaniem organizatorów nietolerancja ma swoje źródło w tkwiących w nas stereotypach. Boimy się ludzi, których nie znamy, a którzy - przy bliższym poznaniu - okazują się niewiele różnić od nas samych. Obalaniem takich stereotypów ma służyć konkurs oraz cała kampania.
     Prace mogą mieć różne formy: literacką (np. opowiadanie, relację, wywiad, opis - maksymalnie do dwóch stron maszynopisu), poetycką (wiersz, piosenka - strona maszynopisu lub do trzech minut wykonania), teatralną (skecz, scenka rodzajowa - do pięciu minut) oraz plastyczną (obraz, plakat, zdjęcie). Prace można oddawać do 23 października w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Związku Jaszczurczego 17.
     Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe. Najlepsze – w miarę możliwości technicznych - zostaną także opublikowane w portElu, który objął nad imprezą patronat medialny. Informacje o kampanii na stronie www.europa.elblag.com.pl.
OP

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Czyżby kolejna, "cenna" inicjatywa imć Kingi Maruszczak? Znamy jej dokonania, jak zły szeląg... KINGA NA PREZYDENTA!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nietolerancyjna(2003-10-16)
 • Ty..mądrala..zrób coś zamiast gadać
 • Hmmm, a gdzie moje tzw: zdanie ???? Jestem niepocieszony, chyba znowu pojde do WC
 • Ty... Sum.... dobra... tez pojde do WC cos zrobic
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nietolerancyjna(2003-10-17)
 • Co tak cicho az glupio - poblokowali wam neta w pracy ?
 • a czy będąc rasistą, homofobem, członkiem Ku Klux Klanu zwolennikiem prezydenta Busha i premiera Sharona, znajdzie się dla mnie jakas atrakcyjna Tolerancja? Byśmy się przekabacali.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prusak(2003-10-17)
 • a nb. Osama Bin Laden też się od nas za bardzo nie różni; ma dwie ręce i dwie nogi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krzyżowiec(2003-10-17)
 • eee tam ONA nie jest atrakcyjna (ta pani o ktorej "Nietolerancyjna" pisala). A tak wogole to moze jeszcze by tak male stowarzyszenie na rzecz przyjazni z kosmitami ?
 • Bardzo ciekawe, na co idą pieniądze podatników. A podobno brakuje na sprzęt w szpitalach.
 • Pieniadze ida na tolerancje :))))))
 • Na sprzęt w szpitalach na pewno zabraknie jak czegoś nie zrobimy, by nasze dzieci chować w duchu tolerancji. Nastały czasy, że ludzie boją się wszystkiego i wszystkich, nawet własnych dzieci, a to właśnie z powodu braku tolerancji. Nie ma komu pokazywać pozytywnych postaw, więc doceńcie jej starania a nie.....Szkoda słów :-((
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  autochton(2003-10-22)
 • Dobra, przyzwyczaiłam się już, że przy każdym temacie stosunek opini krytycznych do pozytywnych wynosi 1/10, ale w tym temacie spodziewałam się czegoś innego. Tymczasem przypierdzielają się nawet o propagowanie tolerancji... Dżizzz... Nie zastanowiliście sie nad tym ile przed nietolerancję jest problemów, ile osób zostało przez to pobitych, zabitych, upokorzonych itp.? I na cholerę jakieś durne przykłady z bin Ladenem? Nawet ludzie określający sie jako tolerancyjni, mają granice tej tolerancji wyznaczane przez moralność, nie jest się nietolerawncyjnym tylko z powodu czyjegoś wyglądu ale też z powodu tego co robi. Po wyglądzie oceniają tylko idioci (których ta kampania ma przekonać do zmiany swojego podejscia do "innych")...
Reklama