UWAGA!

Tak świętowano Dzień Niepodległości w Pasłęku

Niezawodna młodzież klas wojskowych ZSEiT w Pasłęku, z dumą uczestniczyła w miejskich obchodach tak ważnego święta. Przemarsz naszych uczniów z Biało-Czerwoną Flagą, o długości 50 i szerokości 3 metrów, był czymś niesamowitym i przemawiającym do wyobraźni wszystkich uczestników tej uroczystości. Po mszy świętej w kościele p.w. św. Bartłomieja, 124 naszych kadetów z dumą niosło nasze barwy narodowe pod pomnik Orła Białego.

Za nimi maszerowało 16 pocztów sztandarowych, orkiestra z Zielonki Pasłęckiej, cheerleaderki, chór z Pasłęckiego Ośrodka Kultury, mieszkańcy gminy i miasta Pasłęk. Nasi kadeci, stawili się jak jeden mąż wraz z wychowawczyniami pięciu klas wojskowych do niesienia naszej flagi w formie wstęgi o powierzchni 150 metrów kwadratowych. Zdali egzamin z patriotyzmu, tożsamości narodowej, dumy że są Polakami, że uczą się i służą Niepodległej. Nigdzie w Polsce prawdopodobnie tak nie było.

Zrobili to także dla żołnierzy 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, z którą ściśle współpracujemy w ramach zawartego porozumienia, dla żołnierzy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, dla wszystkich żołnierzy i funkcjonariuszy naszej ojczyzny, którzy pełnią wartę na granicy polsko-białoruskiej. Dziękujemy Wam. Jesteśmy z Wami.

Bolesław Czechowski, w imieniu dyrekcji szkoły oraz wszystkich kadetów

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Z chęcią obejrzałem film z Marszu. Szkoda, że tak krótki. Nie jestem pewien, czy autor dobrze uczynił dając jako podkład muzyczny nasz Hymn. Odegranie czy odśpiewanie Hymnu raczej w pozycji na baczność. Hashtagi: #Roman
Reklama