UWAGA!

Taniec liniowy dla WOŚP

 
Elbląg, Taniec liniowy dla WOŚP
fot. nadesłana

W najbliższą niedzielę do imprez Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dołączy również Klub Mimoza oraz tancerze i miłośnicy muzyki country.

Od godziny 16.30 w klubie będzie można posłuchać muzyki country. Zarówno tej zza „wielkiej wody” jak i w wykonaniu naszych rodzimych wykonawców.
       O godz. 18 odbędzie się pokaż tańca liniowego w wykonaniu Małgorzaty i Piotra Pleskot z grupą przyjaciół z Country Dance Club Elbląg. Po nim zapraszamy do nauki tańca wszystkich chętnych. Nauczymy tańczyć każdego.
       Miło spędzicie niedzielne popołudnie słuchając muzyki, tańcząc i oczywiście, co najważniejsze w tym dniu, wspomagając finansowo WOŚP.
      
       Taniec liniowy (line dance) jest to forma tańca, w którym połączone figury taneczne tworzą powtarzające się sekwencje tańca, wykonywane identycznie i w tym samym czasie przez tancerzy, tańczących w jednej lub kilku równoległych liniach.
       Kiedy powstał taniec liniowy? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy uważają, że line dance powstał na Dzikim Zachodzie, ale w rzeczywistość i jego przeszłość jest bardziej złożona. Line dance, tak jak i muzyka country ma swoje korzenie w kulturze europejskiej. Przybywający do Ameryki imigranci zaszczepili na nowej ziemi swoją muzykę i swój taniec. Mieszające się wielokulturowe nacje doprowadziły do wytworzenia się amerykańskich tańców ludowych. To w nich można się dopatrywać początków tańców liniowych.
       Obecnie line dance tańczy się do różnorodnej muzyki. Praktycznie do każdej melodii układane są specyficzne sekwencje kroków, które potem uczone są w różnych miejscach świata. Gdy poszczególne szkoły tańca i poszczególni tancerze spotykają się na imprezach muzycznych mogą razem zatańczyć taniec liniowy do danej muzyki, mimo że uczyli się go w miejscowościach - często oddalonych od siebie o tysiące kilometrów.
       Taniec linowy cechuje się również tym, że mogą się go uczyć ludzie w różnym wieku. Często w jednej linii tańczą dzieci i dziadkowie. Jest to taniec dla wszystkich.
      
       Zapraszamy do klubu Mimoza na ulicę Garbary 9/10 na Starym Mieście.
      
Piotr „dzidzia” Pleskot
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama