UWAGA!

Terapia przez sztukę

Jeszcze w marcu Światowid zaprasza osoby niepełnosprawne: w sobotę 24 marca o godz. 11 na zajęcia z witrażu oraz filmowe, w sobotę 31 marca o godz. 11 na zajęcia z historii i kultury regionu (temat: tradycje wielkanocne).

Od sześciu lat Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid wraz ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Viva art” realizują program zajęć artystycznych, w ramach których uczestnicy doskonalą swoje umiejętności z różnych dziedzin sztuki. Oprócz form warsztatowych organizowane są wizyty w elbląskich placówkach kultury (m.in. w Galerii EL, Muzeum Archeologiczno-Historycznym), zajęcia edukacyjne oraz wycieczki krajoznawcze w ramach zajęć z historii i kultury regionu.
     Zajęcia odbywają się w Światowidzie dwa razy w miesiącu w soboty od godz. 11 oraz dla grup zorganizowanych - w dni powszednie. Program zajęć dostosowany jest do indywidualnych możliwości uczestników i modyfikowany w zależności od ich potrzeb. Dobór form i metod stosowanych na zajęciach zależny jest nie tylko od możliwości uczestników, ale także od kadry realizującej program. Udział w zajęciach jest bezpłatny, co zwiększa szanse korzystania z nich osobom niepełnosprawnym bez względu na poziom zamożności. Rodzaj niepełnosprawności nie jest czynnikiem warunkującym bądź dyskwalifikującym udział w programie. Obiekt, w którym odbywają się zajęcia, dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych (podjazdy, winda, przystosowane toalety).
     W ramach edycji 2007 realizowane są: zajęcia plastyczne, zajęcia ceramiczne, zajęcia muzyczne, zajęcia z malarstwa, zajęcia teatralne, zajęcia taneczne, zajęcia fotograficzne, zajęcia filmowe, zajęcia z historii i kultury regionu, zajęcia z grafiki komputerowej, zajęcia z pedagogiki zabawy.
     Jeszcze w marcu Światowid zaprasza: w sobotę 24 marca o godz. 11 na zajęcia z witrażu oraz filmowe, w sobotę 31 marca o godz. 11 na zajęcia z historii i kultury regionu (temat: tradycje wielkanocne).
     Program finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Urzędu Miejskiego w Elblągu. Szczegółowe informacje: Teresa Miłoszewska, tel.055 611 20 65, e-mail: teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl.
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama