UWAGA!

Teresa Bocheńska laureatem

Elbląg, Teresa Bocheńska laureatem

Elbląska Gazeta Internetowa portEl przyznała tytuł Elblążanina Roku 2002 Teresie Bocheńskiej.

“Jest osobą niezwykle skromną, uczynną, otwartą, mającą rzadką umiejętność przewidywania rozwoju społecznego i kreowania organizacji i instytucji wzmacniających ten rozwój” - napisano we wniosku do nominacji nagrodzonej.
     “Przed Wielkanocą zebrano 2,5 tony żywności, a przed Bożym Narodzeniem 4,5. Dzięki dobrej organizacji i wielkiej pracy ludzi dobrej woli, których T. Bocheńska potrafiła zwerbować i nimi pokierować, 500 elbląskich rodzin nie siedziało przy pustych stołach. Nie są to oczywiście wszystkie zasługi i osiągnięcia T.B., bo jej zdolności i altruizm są godne podziwu, ale chciałam w miarę zwięźle przedstawić pewien konkret A.D. 2002.” - czytamy w jednym z postów Czytelnika portElu.
     “Jej działanie zmierzające do założenia Banku Żywności w Elblągu doskonale pasują do założeń konkursowych. I tak wyliczając mamy 'niestandardowe działanie na rzecz miasta' (przyznacie chyba sami, że zbiórka żywności dla najuboższych i potrzebujących jest niestandardową formą pomocy i jak najbardziej odbywa się na rzecz naszego miasta, bo kierowana jest do jego mieszkańców). Idąc dalej... Nikt nie płaci pani Bocheńskiej ani wolontariuszom angażującym się w całą akcję za ich czas, pracę i poświęcenie. Jest więc to działanie 'wykraczające poza ramy płatnych obowiązków zawodowych'. I na zakończenie - czyż pomoc najuboższym nie służy 'szeroko pojętemu dobru Elbląga i jego mieszkańców'? Dlaczego jeszcze? Myślę, że czas nagrodzić kogoś, kto czynnie angażuje się w sprawy elbląskie, a nie tylko 'wspiera', 'uczestniczy' czy 'pomaga'. Czyny nie słowa jego o człowieku świadczą. Powodzenia pani Tereso” - przeczytaliśmy w innym komentarzu.
     Uroczystość wręczenia pamiątkowej statuetki “Łopaty Piekarczyka” - rzeźby elbląskiego artysty Romana Fusa zrobionej częściowo z ponad 600-letniego elbląskiego dębu (pochodzącego z fundamentów średniowiecznego miasta) - odbyła się w obecności kilkudziesięciu zaproszonych gości w pubie “Jedynka” na Starym Mieście.
     Nagrodzona Teresa Bocheńska skromnie podziękowała za wyróżnienie, zaznaczając, że powołany do życia w ubiegłym roku Bank Żywności nie jest wyłącznie jej zasługą. Wskazała na rzeszę ludzi, bez których projekt nie mógłby się udać.
     Oprócz rzeźby laureatka otrzymała w nagrodę komputer ufundowany przez firmę Softel (wydawcę Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl) oraz sklep komputerowy PC Koni.
     - Nie mieliśmy właśnie komputera – powiedziała Teresa Bocheńska. - Zatem bardzo dobrze się składa, bo wygraną przeznaczę na potrzeby Banku Żywności.
     Nominowani do nagrody (Teresa Bocheńska, Antoni Czyżyk, Janusz Hankowski, Włodzimierz Mielnicki, Ewa Sprawka) odebrali okolicznościowe dyplomy z wizerunkiem “Łopaty Piekarczyka”.
     
     Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu imprezy w dziale fotoreportaży portElu.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Z siódemki nominowanych, bezsprzecznie Pani Bocheńska najbardziej zasłużyła na wyróżnienie - GRATULUJĘ!!! P.S. Czy Pani Orężak i Pan Jagodziński byli nieobecni?
 • rwel: byli nieobecni!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obecny(2003-02-24)
 • Gratuluję wyróżnienia i ... powodzenia w dalszej pracy!!!
 • Teresko zasłużyłaś nie tylko na tytul i nagrodę, ale na nasze - mieszkańców Elbląga, wielkie podziękowania. Za to wszystko co zrobiłaś i jeszcze zrobisz, a także Twoją dobroć i bezinteresowność, które podtrzymują we mnie wiarę w lepszą stronę człowieka.
Reklama