UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tkackie dziedzictwo

2017-12-27
Aktualizowany 2017-12-28 16:10

Dobiegł końca projekt, którego celem było wykształcenie jednej osoby z zakresu dawnego tkactwa tradycyjnego. Uczeniem była Aleksandra Olszewska z Pracowni Rzemiosł Dawnych w Łęczu a mistrzem tradycji - pani Anna Bałdyga prowadząca pracownię tkacką we wsi Mazuchówka, mistrzyni tkactwa.

Początkiem zajęć były proste chodniczki szmaciaki, poprzez trudniejsze wzory, cztery nicielnice, tabliczki, dwuosnowówkę przeszłyśmy z panią Anią przez rok nauki. Takie korepetycje z tkania. Niesamowite. Już w trakcie zajęć miałam możliwość przekazania tego, co nauczyła mnie pani Bałdyga, dzieciom podczas naszych wakacyjnych warsztatów z tkactwa.
       Jak oceniam cały cykl przekazywania wiedzy przez Mistrza Tradycji? Niebywałe doświadczenie, nie tylko w zakresie tkactwa. Zżyłam się z panią Anią i jej rodziną, w końcu byłam tam gościem raz w miesiącu. Pan Stanisław, mąż pani Ani raczył mnie piękną gwarą, pokazywał dawne instrumenty, na których gra. Tyle nasłuchałam się opowieści o dawnych czasach, o dawnych tradycjach, tyle słów związanych nie tylko z tkactwem. Pięknie było - mówi Aleksandra Olszewska po zakończeniu projektu.
      
       Projekt: „Tkackie dziedzictwo. Przekazywanie wiedzy i tradycji tkackiej" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      
                                                                                     ----- materiał płatny ------
      

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl