UWAGA!

To ma być pomoc społeczna w nowoczesnym wydaniu

 Elbląg, Budynek MOPS przy ul. Winnej w Elblągu,
Budynek MOPS przy ul. Winnej w Elblągu, fot. Michał Skroboszewski

We wrześniu tego roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu planuje uruchomić przy ulicy Winnej Punkt Przyjęć Klienta. - W jednym okienku mieszkaniec będzie obsłużony kompleksowo, nie będzie musiał „błądzić” po ośrodku w poszukiwaniu pracownika socjalnego, który prowadzi jego sprawę - zapowiada Elwira Tańska, główny specjalista ds. projektów unijnych i metodyki pracy socjalnej w MOPS w Elblągu.

Osoby potrzebujące wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu mogą liczyć, że wszelkie informacje oraz kompleksową obsługę już niebawem otrzymają w jednym miejscu - Punkcie Przyjęć Klienta. Kilka dni temu ośrodek ogłosił przetarg na przebudowę fragmentu budynku przy ul. Winnej 9, gdzie punkt ten ma funkcjonować.

- Jeśli nie napotkamy żadnych kłopotów przy tym przetargu, to Punkt Przyjęć Klienta rozpocznie działalność we wrześniu tego roku - zapowiada Beata Kulesza, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu.

W punkcie przy ul. Winnej ma być nowocześnie, przyjaźnie, kompleksowo i profesjonalnie.

- Osoba potrzebująca wsparcia będzie mogła w Punkcie Przyjęć Klienta porozmawiać z pracownikiem socjalnym pierwszego kontaktu, naświetlić mu swoje potrzeby, uzyskać informację oraz złożyć wniosek o pomoc. W punkcie w godzinach pracy ośrodka stały dyżur będzie miało czterech pracowników socjalnych. Będą oni obsługiwali wszystkie osoby zgłaszające się do siedziby MOPS w związku z potrzebą otrzymania wsparcia, ale też takie, które będą potrzebowały jedynie informacji. W jednym okienku mieszkaniec zostanie obsłużony kompleksowo, nie będzie musiał „błądzić” po ośrodku w poszukiwaniu pracownika socjalnego, który prowadzi jego sprawę - informuje Elwira Tańska, główny specjalista ds. projektów unijnych i metodyki pracy socjalnej w MOPS w Elblągu.

Elbląski MOPS planuje również przenieść do pomieszczenia w sąsiedztwie Punktu Przyjęć Klienta swój punkt kasowy.

- W ten sposób chcemy ułatwić klientom odbieranie świadczeń oraz załatwienie innych spraw w tym samym miejscu. Pomieszczenie będzie większe, bardziej przestronne, pomieści więcej osób, nie będzie kolejek na dworze - podkreśla Elwira Tarańska.

Punkt Przyjęć Klienta powstaje w ramach projektu "Nowoczesny i skuteczny Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu". 

 

 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama