UWAGA!

To marka, której trzeba pomóc

 Elbląg, Bażantarnia, ze względu na swoje ukształtowanie, to idealne miejsce wypoczynku dla tych, którzy lubią ruch, w jakiejkolwiek postaci
Bażantarnia, ze względu na swoje ukształtowanie, to idealne miejsce wypoczynku dla tych, którzy lubią ruch, w jakiejkolwiek postaci (fot. arch. AD)

Nowe oznaczenia i tabliczki, kody QR i aktualna mapa. Po co? Po to, żeby elblążanie jeszcze bardziej mogli dostrzec piękno Bażantarnii, która tuż przed majówką zyska kilka dodatkowych, turystycznych atrakcji. Ma to podkreślić jej potencjał, a przede wszystkim zachęcić elblążan do wyjścia z domu.

– Bażantarnia to taki niewykorzystany potencjał, marka sama w sobie, której trzeba pomóc – tłumaczy Kamil Zimnicki, pomysłodawca projektu, obecnie reprezentant PTTK Elbląg. – Ten projekt ma również promować zdrowy styl życia i zachęcić do poznawania Bażantarnii. Jego organizacja to duża odpowiedzialność, dlatego zaprosiliśmy do niego tych, którzy mają ogromną wiedzę w tym zakresie. Mam nadzieję, że elblążanom pomysł się spodoba.
      
       Nowa mapa, tabliczki i kody QR
       A pomysł na Bażantarnię to ok. 30 nowych tabliczek, podobnych do tych, które można spotkać na szlakach górskich. Zostaną zawieszone na specjalnych, dębowych słupach przygotowanych przez Nadleśnictwo Elbląg.
       To także 500 sztuk nowej, zaktualizowanej mapy (ostatnią wykonano w 2001 r.) Bażantarnii, którą będzie można nabyć bezpłatnie m.in. w punkcie informacji turystycznej, a także na stronach internetowych partnerów. Nowością są kody QR, czyli czarno- białe kwadraciki, które po zeskanowaniu, przeniosą użytkowników smartfonów wprost na bloga poświęconego Bażantarnii.
       – Chcielibyśmy, żeby to wszystko pojawiło tuż przed majówką, taki mamy plan – mówił Kamil Zimnicki.
      
       To dopiero pierwszy krok
       Projekt to także spoty promocyjne, które miasto będzie pokazywało na różnego rodzaju targach, artykuły w bezpłatnym kwartalniku "Echa leśne", a także imprezy cykliczne, którymi zajmie się PTTK w Elblągu. Na to wszystko miasto wyda 35 tys. zł. A to dopiero początek, bo jak opowiadali zaangażowani w projekt, są plany, żeby z Bażantarnii zrobić szerzej rozpoznawalną markę.

  Elbląg, Kamil Zimnicki (trzeci od lewej: - To taki pierwszy krok, dobry ruch w stronę promocji tego miejsca.
Kamil Zimnicki (trzeci od lewej: - To taki pierwszy krok, dobry ruch w stronę promocji tego miejsca. (fot. WS)

– W mieście jest wiele projektów, ale tutaj mamy konkretne rzeczy, które pozostaną – dodaje Kamil Zimnicki. – To taki pierwszy krok, dobry ruch w stronę promocji tego miejsca.
       Głównym organizatorem jest PTTK Oddział Ziemii Elbląskiej, a partnerami Nadleśnictwo Elbląg, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej i Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu. Nad przebiegiem projektu będzie czuwał Departament Kultury, Sportu i Turystyki.
      
       A już teraz organizatorzy projektu zapraszają wszystkich zainteresowanych na szukanie wiosny, które odbędzie się w Bażantarnii 22 marca. Start o godz. 10.15 spod muszli koncertowej.
      
      

Patronem projektu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Siema Janek a co tak z brzeżku ???
 • A czy ktoś z nadleśnictwa zainteresował sie naprawą totalnie zniszczonych szlaków przez leśników zajmujących sie bezmyślną wycinką podczas tej zimy ??
 • Szlak prowadzący na górę chrobrego zniszczony przed zimą ciężkim sprzętem pracującym na górze też miał być naprawiony, a przejść nie można !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  Janek_(2014-03-12)
 • jesli z PTTK, to wiem ze sie uda! Super!!!!!
 • Tylu urzędników aż zaangażowanych w mapkę i znakowania - trzeba to koniecznie wycenić
 • Dlaczego informacja turystyczna nie jest w Departamencie Turystyki?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  Bogdan_(2014-03-12)
 • Fiu fiuuu ale Zimny działasz! Ładnie, dobra robota, dzięki! :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  Wiktoriadhbhz(2014-03-12)
 • I kol. naprawić fragmenty szlaków zniszczone przez leśników(żółty i czerwony), II kol. wysprzątać dzikie wysypiska przy szlakach(okolice Goplanicy) a później znakować i chwalić się, bo dziś to wstyd zaprosić gości na szlak.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  arturbike(2014-03-13)
 • nikt nic nie naprawi, dostali pewnie jakąś kasę na sianie propagandy i nakupią tabliczek u " znajomych królika" poprzybijają to do drzew i ogłoszą sukces, tak to się skończy, a szlaki zostana takie jakie są czyli rozpindolone przez lesników, drzewo na niebieskim ( od czerwonego w górę do żołtego) pewnie poloży aż zgnije, no bo komu by się chciało je usunąć, niech leży, a co tam grunt to nowe taliczki
 • Sam las Bażantarnia na początek wymaga w sumie tylko zabiegów kosmetycznych: trzeba ją wysprzątać, dać wspomniane oznakowanie, trochę małej architektury gdzieniegdzie. Rozwinąć to można będzie później. Za to tereny przed Bażantarnią powinny zostać zagospodarowane na rekreację (i również uporządkowane), żeby zachęcić ludzi (głównie przyjezdnych) do " odkrycia" tego obszaru i miłego spędzenia w nim czasu.
 • Rozjeżdżona, bagnista / od lat /ciężkim sprzętem droga na Górze Chrobrego w kierunku cmentarza Dębica. Co zrobi Nadleśnictwo z tym tematem ??
 • może by mapkę udostępnić w internecie. ..
Reklama