UWAGA!

To nie był egzamin

 
Elbląg, Symulator cieszył się sporą popularnością
Symulator cieszył się sporą popularnością (fot. AD)

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego po raz trzynasty otworzył swoje drzwi dla zwiedzających, a ci od rana mogli liczyć na szereg atrakcji. Klasyką są już tzw. "pijane okulary", czyli takie, przez które świat się po prostu kręci, jazdy próbne z egzaminatorami czy obecność żandarmerii.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego był otwarty już od godz. 9. Ci, którzy się tam zjawili mogli  m.in. sprawdzić jak wygląda nowy egzamin teoretyczny, przejechać się po łuku pod okiem egzaminatora, zobaczyć jak wygląda sprzęt do badania kierowców, był symulator jazdy 3D, policyjne wozy i stanowisko żandarmerii. Można było również poćwiczyć płynną jazdę z talerzem Stewarda. Wygląda to tak, że na pokrywie silnika instaluje się talerz, nieco przypominający ten telewizyjny, a na nim kładzie się piłeczkę. Kierowca musi tak pokonać wytyczoną trasę, żeby piłeczka nie spadła. Ćwiczenie to pozwala na doskonalenie płynności jazdy, zwłaszcza, gdy ktoś ma problemy z ruszaniem czy hamowaniem.
       Sporym powodzeniem, jak co roku, cieszył się symulator dachowania, który tego dnia przyjechał z Olsztyna.
       - To urządzenie, gdzie osoby, które siedzą w środku mogą sprawdzić jaki naprawdę jest ich ciężar i jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa - mówił Krzysztof Piskorz z olsztyńskiego WORD-u. - W Polsce może są trzy takie symulatory. My nasz sprowadziliśmy ze Szwecji, która jest liderem bezpieczeństwa na drodze. Wiem, że taki sam samochód ma WORD w Szczecinie i Instytut Transportu Samochodowego.
       Jak mówiła Izabela Nowaczyk, szefowa działu szkoleń, WORD w Elblągu odwiedziło ok. 100 osób.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama