UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • C. D. - wpół faszystowskie. Podejmowały bezpośrednią współpracę z hitlerowcami. Dowódcy AK meldowali do Londynu:"Działalność NSZ. D-cy kontaktowali się i współpracowali z Gestapo. Wyraźna współpraca z Niemcami". A ścisła współpraca z szefem Gestapo dystryktu Radom hauptsturmfuhrerem Paulem Fuchsem, który przeprowadzał potem Brygadę świetokrzyską NSZ przez niemieckie linie na teren Czech. Przywódcy NSZ w walce o władzę mordowali się nawzajem. NSZ sa winne wielu zbrodni, praktycznie na wszystkich. Niektóre z nich, masowe, zostały przez IPN określone jako noszące znamiona ludobójstwa. I tego właśnie bandyctwa broni "merytorycznie" niejaki FrankBlack. Czy codziennie przymierza przed lustrem mundur NSZ, koniecznie z ryngrafem, i wyobraża sobie jako wybitny narodowiec i nadzczłowiek egzekucję "elementów podejrzanych?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  8
  Elementpodejrzany(2014-01-05)
 • Jak wyglądała „ współpraca” N. S. Z. z Niemcami najlepiej wiedzą te tysiące i dziesiątki tysięcy enezetowców – wiedzą żołnierze z oddziałów leśnych, czy AS-ów, bijących Niemców na każdym kroku i przy każdej okoliczności i. .. sami bici. .. Wiedzą żołnierze Brygady Świętokrzyskiej, która w ciągu tylko ostatniego półrocza walk w kraju zniszczyła ponad 500 Niemców i mniej więcej tę samą ilość członków band komunistyczno-bolszewickich. Wiedzą kierowniczki poszczególnych komórek opieki więziennej – wiedzą wszyscy ci, których los zaprowadził do obozu koncentracyjnego, ilu spotkali tam kolegów z N. S. Z. I wreszcie jak wyglądała „ współpraca” N. S. Z. z Niemcami świadczyć może olbrzymia lista strat członków całej grupy „ Szańca” z N. S. Z. włącznie. Z pośród samego kierownictwa politycznego zginęło ponad 60% w bezpośrednich starciach, w niemieckich więzieniach i obozach koncentracyjnych. Autor: Kazimierz Gluziński, Nielegalnym. .. Pokłosie Procesu N. S. Z. , „ Express” , Monachium, 27 marca 1948,ss. 3,5.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  10
  FrankBlack(2014-01-05)
 • Leszek Żebrowski o Narodowych Siłach Zbrojnych NSZ-tu nie miał kto bronić przed atakami i inwektywami, gdyż jego kadra przywódcza została wymordowana przez Niemców lub zginęła z rąk komunistów . Organizacji zarzucano , że była faszystowska, mordowała Żydów, wywołała wojnę bratobójczą w podziemiu oraz że współpracowała z Niemcami. Są to zarzuty wręcz haniebnie nieprawdziwe. Sytuację pogarsza fakt, że ponad pół wieku uprawiano propagandę zamiast badań historii (nie tylko tej formacji). Po 1968 roku ci, którzy prześladowali żołnierzy NSZ w kraju wyjechali na zachód i tam zaczęli ich szkalować. To piętno trzeba z tych ludzi zdjąć, bo zupełnie na nie nie zasłużyli. (według L. Żebrowskiego) inShare www.historiarp.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  9
  FrankBlack(2014-01-05)
Reklama