UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trzeba gminie dać coś od siebie

 
Elbląg, Kamil Józefowski, kandydat KWW "Nowoczesna gmina"
Kamil Józefowski, kandydat KWW "Nowoczesna gmina" fot. AD

Za miesiąc odbędą się przedterminowe wybory wójta gminy Gronowo Elbląskie. Dziś (16 lipca) odbyła się konferencja prasowa pierwszego kandydata, Kamila Józefowskiego.

Kamil Józefowski to 29-letni kandydat KWW „Nowoczesna gmina”, popierany przez Platformę Obywatelską.
       – Młodość ma to do siebie, że nie zawsze lubi kompromisy, często stwarza też takie sytuacje czy wykonuje takie ruchy, których nikt doświadczony by nie wykonał. Myślę, że jest to potrzebne – mówiła Elżbieta Gelert, posłanka PO.
       Józefowski od dwóch lat jest radnym gminy, a także przedsiębiorcą, aktywnie działającym w stowarzyszeniu „Przyjazna Gmina”. Podczas dzisiejszej (16 lipca) konferencji prasowej przedstawił swoją wizję rozwoju gminy. Podkreślał m.in. fakt współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi, które mogłyby stać się polem jeszcze większej aktywizacji mieszkańców.
       – Tak naprawdę wszyscy mieszkańcy zwracają uwagę na to, co gmina może im dać. Nie powinno się tylko oczekiwać na to, żeby coś otrzymać, ale także dać coś od siebie. Wychodzę z takiego założenia, że powinniśmy zastanowić się również nad tym, co mieszkańcy mogą zrobić dla gminy. W tym kontekście chciałbym zwrócić uwagę na możliwości, jakie dają nam organizacje pozarządowe.
       Jak mówił sam Józefowski, budżet gminy przedstawia się wręcz tragicznie. Przy niespełna 16- milionowym budżecie zadłużenie gminy sięga 53 procent.
       – Co możemy zrobić? Przede wszystkim pozyskiwać środki z zewnątrz na rozwój. Chciałbym skupić się na szukaniu oszczędności w kosztach stałych i bieżących, chciałbym też sprawdzić wszystkie umowy jakie są podpisane z urzędem gminy. Może niektóre mogą być podpisane na lepszych warunkach, może niektóre mogą być aneksowane – mówił kandydat. – Należy wziąć pod uwagę nie to, jaki mamy budżet gminy, ale to, jak możemy go zwiększyć. Myślę, że powinniśmy promować gminę na zewnątrz tak, by skłonić inwestorów do tych terenów. Nasza gmina ma takie walory i atrakcje, które należałoby pokazywać na zewnątrz. Jeśli gmina jest mała trzeba wziąć pod uwagę działanie zarówno w kierunku turystyki, jak i przedsiębiorczości.
       Niemniej kandydat podkreślił, że wszelkie pomysły związane z redukcją kosztów nie wiążą się w żaden sposób z redukcją etatów.
       – Mam nadzieję, że będzie możliwość aby poprawić kompetencje naszych pracowników oraz wzbogacić ich o dodatkowe kursy i szkolenia, aby mogli jeszcze lepiej służyć mieszkańcom – wyjaśniał Józefowski.
       Komitety mogą zgłaszać swoich kandydatów do 18 lipca. Natomiast 5 sierpnia odbędą się przedterminowe wybory na urząd wójta gminy Gronowo Elbląskie.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jakież to perły Pani Poseł posyła nam, maluczkim. .. Słońce wschodzi na Wschodzie a zachodzi na Zachodzie. ..
 • jak środki chce pozyskiwac osoba ktora skonczyla korespondencyjny kurs?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  NEBrasek(2012-07-16)
 • Mnie się zdaje że ludzie wystarczająco dużo dla tego kraju zrobili, natomiast ten kraj od 23 lat ludziom zwyczajnie szkodzi. Nie moja gmina, ale ja 29 letniego kandydata (g. .. .. a), który zaczyna od pouczania kopnąłbym zwyczajnie w d. .. .Sołtys nie musi młody i ładny, powinien za być rozgarnięty i pożyteczny dla ludzi a w drugiej kolejności dla gminy a w ostatniej dla mafii politycznej.
 • Po inwestorów synu to musisz jechać do Chin
 • a mi się wydaje, że już dość starych polityków na stołkach. Czas aby to młodzi zaczęli dochodzić do głosu, może rozkruszą ten skostniały beton w wielu miejscowościach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gggwdg(2012-07-16)
 • trzeba tez jakos wygladac i miec odpowiednie wyksztalcenie.moze kandydat napisze jakie ma doswiadczenie zawowe i co osiagnal w zyciu? skoro chce cos osiagnac w gminie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_44800(2012-07-17)
 • Najpierw trzeba się czymś wykazać, żeby mieszkańcy Gminy uwierzyli, że ewentualna ich pomoc będzie służyć im i Gminie. Jestem zawsze za rozwojem, ale nie za niszczeniem wokół siebie wszystkiego za parę groszy. Ułatwiać inwestorom tylko takim, którzy dadzą miejsca pracy a przy tym nie będą niszczyć tego co ma służyć mieszkańcom. Weźmy te Farmy Wiatrowe co one mogą poza drogim prądem Nam dać: miejsca pracy na pewno nie, zniszczone otoczenie i przyrodę w szerokim tego znaczenia na pewno tak, następny aspekt to to że my wszyscy będziemy jako podatnicy za to płacić bo firmy co je eksploatują są dofinansowane z budżetu państwa. I dlatego nowy wójt musi być człowiekiem, który dobro mieszkańców stawia na pierwszym miejscu a reszta powinna być sprawą drugorzędną. Oczywiście bez dobrych finansów nie da się normalnie funkcjonować, ale właśnie dlatego na te stanowisko musi być odpowiedni człowiek wybrany, żeby podołał tym wyzwaniom bo karierowiczom i tym, którym nie leży dobro Gminy tylko kasa to my dziękujemy.
 • ta i zatrudni zaraz całą swoja rodzinke w gminie
 • W d. .e był, g. .o widział, ch. .a zrobi. Dziękuję za uwagę.
 • Popierany przez Platformę Obywatelską. Zwykły słup. Cała Polska słupami stoi.
 • ludzie nie dajcie już omamić POwcom. Nie zrobią dla was nic tylko urządzą swoje rodzinki i znajomków-patrz Elbląg
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  won z PO(2012-07-17)
 • Z tego co wiem ten kandydat na wójta był przeciwko farmom wiatrowym, a co do prezencji, to poprzednik w ogóle nie wyglądał, nie miał pojęcia o finansach, a rządził dzięki ciemnej masie aż 2,5 kadencji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rozwojowy(2012-07-17)
Reklama