UWAGA!

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Elbląg, Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

W poniedziałek, 25 lutego rozpoczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W ramach tej akcji osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z pomocy i dowiedzieć się na temat przysługujących im uprawnień. W elbląskiej Prokuraturze oraz Komendzie Policji będą trwały dyżury. Porad będą udzielać również kuratorzy zawodowi. Akcja potrwa do 2 marca.

Gospodarzem inicjatywy „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuratorami, jednostkami organizacyjnymi policji, organizacjami pozarządowymi. Działania te polegają przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych ofiarom przestępstw. Dyżury pełnione są w tzw. punktach konsultacyjnych. W tym roku motywem przewodnim obchodów będzie ochrona danych osobowych ofiary przestępstwa.
       Wszystkie osoby, które doznają krzywdy, nie wiedzą, jak rozwiązać trudne życiowe sytuacje, lub są świadkami przestępstw, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy fachowców.
       W naszym mieście usługi osobom pokrzywdzonym będą świadczyć Komenda Miejska Policji oraz Prokuratura Okręgowa.
       Poza tym fachową pomoc będzie można uzyskać w Elbląskim Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej przy ul. Zw. Jaszczurczego 17 pok. 101, gdzie dyżurować będą kuratorzy zawodowi Sądu Rejonowego w Elblągu. Dyżury będą trwać od poniedziałku do piątku w godz. 10-18 oraz w sobotę w godz. 10-13. W akcję włącza się także Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Pomocy Rodzinie, który przez całą dobę udziela pomocy pod numerem 55 255 00 01.
       Porad udzieli także MOPS w Pasłęku oraz GOPS w Markusach.
       W akcję włącza się także Instytut Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i uruchamia infolinię porad dla pokrzywdzonych i zagrożonych przestępstwem. Od poniedziałku do soboty w godz. 7.00-12.00 zainteresowani uzyskają tam profesjonalną pomoc prawną dzwoniąc pod numer 58 743-1-997 lub mailowo biuro@nawiazka.pl .
       O szczegółach akcji organizowanej pod nazwą „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” można przeczytać na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama