UWAGA!

Uczniowie rachmistrzami

Elbląg, Uczniowie rachmistrzami

26 lutego uczniowie klasy Ib Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1 uczestniczyli w bloku edukacyjnym w centrali Banku Spółdzielczego w Sztumie, który istnieje od 1910 r. O zajęciach informuje nas wychowawczyni tej klasy Jadwiga Pietrzak.

Zajęcia były prowadzone przez specjalistów z dziedziny bankowości i informatyki w nowoczesnych salach konferencyjnych banku. Braliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez Ewę Lewandowską, głównego organizatora konkursu „Pieniądz od A do Z w banku” oraz przez informatyka banku Jacka Lewandowskiego p.n. „Komputer w banku”.
     Klasa Ib uczestniczy w Konkursie Rachmistrzów, którego organizatorem jest Bank Spółdzielczy w Sztumie. Konkurs trwa od 11 września do 26 marca. Biorą w nim udział uczniowie klas I gimnazjum z 37 szkół Pomorza i Warmii. Celem konkursu jest wprowadzenie wiedzy o bankowości i rachunkowości, przygotowanie młodzieży do zarządzania finansami w dorosłym życiu oraz sprawdzenie posiadanej wiedzy matematycznej przy rozwiązywaniu zadań o tematyce bankowej.
     Nasi uczniowie uświadomili sobie, że dzieje pieniądza są wpisane w historię świata i są bardzo ciekawe. Ponadto uświadomiono uczniom, jak ważną rolę spełniają banki we współczesnym świecie oraz zapoznano z zasadami ich funkcjonowania i podstawowymi produktami banku. Uczniowie poznali bank od strony zatrudnionych specjalistów i komputerów, na których pracują. Uświadomili sobie również, że umiejętność dokonywania obliczeń procentowych jest niezbędna podczas podejmowania decyzji o inwestowaniu własnych pieniędzy. Jesteśmy bardzo wdzięczni pracownikom BS w Sztumie za super pomysł.
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama