UWAGA!

W czasie ferii nie ma czasu na nudę

 Elbląg, W czasie ferii nie ma czasu na nudę
fot. AD

Ferie zimowe zaczęły się na dobre. To czas, w którym uczniowie choć na chwilę zapominają o codziennych obowiązkach. Niektórym jednak zajęć nie brakuje. Kilka elbląskich szkół przygotowało w tym roku dla dzieciaków moc atrakcji i wspaniałą zabawę.

Spotkanie z policjantem i przedstawicielami straży granicznej i straży miejskiej, spotkanie z pielęgniarką, wycieczka do zakładu kaletniczego, mechanicznego i krawieckiego, zajęcia plastyczne w bibliotece, wycieczka do spółki „Tramwaje Elbląskie”, biegi na orientację w Bażantarni, wycieczka do Nowej Holandii na piknik i przejazd bryczką, nauka tańca towarzyskiego to tylko niektóre z atrakcji czekające na uczestników zimowisk w elbląskich szkołach.
       - Zajęcia są tak zaplanowane, żeby jak najlepiej zorganizować czas dzieciom wtedy, gdy ich rodzice pracują i nie mogą zająć się dziećmi – mówi kierownik świetlicy w SP nr 21, Hanna Blendowska. - By było bezpiecznie i przyjemnie, organizowane są półzimowiska. W tym roku odbywają się one na terenie sześciu elbląskich szkół. W zeszłym roku popularność tego typu zajęć była na tyle wysoka, że obecnie więcej placówek zaangażowało się w wypoczynek dzieci na terenie miasta. Zimowiska to nie tylko jak najlepsze zorganizowanie czasu dzieciom, lecz przede wszystkim wprowadzenie elementów zabaw interakcyjnych, które mają na celu rozwijanie umiejętności komunikacji interpersonalnych wśród dzieci – dodaje. - Myślę, że uczniowie spędzą tutaj miło czas. Od trzech lat organizujemy w naszej szkole zimowiska i zawsze jest wielu chętnych. Jest to wynik, który wskazuje, że zainteresowanie dzieci jest bardzo duże.
       Wczoraj (22 stycznia) dzieci z wielką radością powędrowały do kina „Światowid”, gdzie oprócz filmu obejrzały kino od kulis.
       Pełne wrażeń zastaliśmy dzieci w Szkole Podstawowej nr 12. Wróciły właśnie z zakładu kaletniczego i krawieckiego.
       - Jest super. Wychodzimy na dwór, bawimy się i chodzimy na wycieczki – mówi Martyna. - Wczoraj odwiedził nas policjant, straż miejska i straż graniczna. Był także pies policyjny. Dowiedzieliśmy się, jak spędzić bezpiecznie ferie.
       - A ja dowiedziałem się, gdzie można kupić pałkę policyjną – mówi Przemek. – Dziś natomiast byliśmy w takim miejscu, co się szyje, w… zakładzie krawieckim. Wczoraj była też pani pielęgniarka. Przygotowywaliśmy także logo grupy.
       Zwiedzanie zakładu krawieckiego zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie. Jednak żadna z dziewczynek nie zadeklarowała się, że będzie krawcową. Podczas spotkania z policjantem dzieci nauczyły się, jak zachować się w momencie ataku groźnego psa i pokazały, jak zrobić „żółwika” czyli przyjęły taką pozycję, żeby pies w momencie ataku nie miał je za co złapać.

 


       Dzieci z innej grupy odbyły natomiast wizytę w zakładzie kaletniczym.
       - Panie kleiły, potem pan spłaszczał skórę na maszynie, że zrobiła się taka cieniutka – opowiada z zapartym tchem Dominik. - Tak powstają portfele ze skóry.
       - Panie szyły torebki, torby i walizki – mówi Natalia.
       - Jedna pani robiła na maszynie takie znaczki – mówi Julia.
       - Jeden pan ściskał maszyną fragmenty ze skóry, żeby je wyrównać - mówi Oskar.
       Każde dziecko dostało w prezencie breloczek oraz skrawki skórek.
       W kolejne dni przed dziećmi następne atrakcje: spotkanie z leśnikiem, z pracownikami „Służby Ochrony Kolei”, wycieczka do piekarni, wycieczka do Ratusza Staromiejskiego na spotkanie z wiceprezydentem, panią Grażyną Kluge, spotkanie z piłkarkami ręcznymi klubu „Truso”, spotkanie z górnikiem, całodzienna wycieczka do Malborka do zamku gotyckiego, wycieczka do Żandarmerii Wojskowej oraz zabawa karnawałowa.
      
      

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama