UWAGA!

W ferie w mieście nie będziesz się nudzić

 Elbląg, W ferie w mieście nie będziesz się nudzić
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Na sportowo, kulturalnie lub też naukowo z przymrużeniem oka. W szkołach, Młodzieżowym Domu Kultury, na salach sportowych, basenie, w Galerii EL i w Bibliotece Elbląskiej. W tegoroczne ferie nudzić się będzie tylko ten, kto naprawdę będzie chciał.

Ferie w województwie warmińsko-mazurskim rozpoczynają się 22 stycznia i potrwają do 4 lutego. W Elblągu z zimowej przerwy w nauce skorzysta 14 tys. uczniów. Dla tych, spędzą ją w mieście, ratusz (i instytucje z nim współpracujące) przygotowały bogaty program dla dzieci głównie ze szkół podstawowych.
      
       Półzimowiska i inne atrakcje
       Po pierwsze: półzimowiska w szkołach, gdzie przygotowano 1160 miejsc. Turnus trwa od poniedziałku do piątku, w ciągu dnia dzieci korzystają z atrakcyjnego programu przygotowanego przez nauczycieli. Dla tych, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o wysłaniu dzieci na szkolne półzimowiska, mamy dobrą wiadomość. - Mamy jeszcze wolne miejsca w szkołach podstawowych nr 4 i 18 oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 – informuje Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu.
       Ci, którzy w ferie mają zamiar omijać szkoły szerokim łukiem, mogą skorzystać z oferty miejskich instytucji. Między innymi Młodzieżowego Domu Kultury.
       - Nasze zajęcia będą odbywały się w budynkach przy u. Bema i przy ul. Warszawskiej. Jesteśmy w stanie przyjąć ok. 1000 dzieci. Przygotowaliśmy cykl zajęć plastycznych, muzycznych, tanecznych. Zapraszamy też na szachy, naukę języków oraz zajęcia z multimediów – mówi Edyta Lichacz, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. - Wniosek o przyjęcie na zajęcia feryjne prowadzone w MDK jest do pobrania na naszej stronie internetowej. Wypełnione wnioski można przesyłać drogą elektroniczną lub składać osobiście w budynku przy ulicy Bema 37 w godzinach pracy od 8 do 20. Nabór na zajęcia odbywa się do 19 stycznia. Informujemy także, że w przypadku wolnych miejsc istnieje możliwość zapisania dziecka w trakcie ferii. 

  Elbląg, O programie ferii opowiadali uczestnicy dzisiejszej konferencji prasowej
O programie ferii opowiadali uczestnicy dzisiejszej konferencji prasowej (fot. Michał Skroboszewski)


       Zajęcia są bezpłatne. Ciekawą ofertę dla przyszłych artystów i tych, którzy dopiero chcą w sobie odkryć artystyczną duszę, przygotowała Galeria EL. W murach podominikańskiego kościoła dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach z muzyki współczesnej oraz spotkaniach z bajką. Przygotowano także zajęcia dla następców Tomasza Bagińskiego (twórcy filmu „Katedra”). - Uczestnicy będą miały okazją zbudować prostą animację poklatkową. Będą budowały scenografię, samodzielnie wykonywały postaci do tej animacji. I poprzez wdrażanie się w fotografię będą mogły podejmować pierwsze próby filmowe. Dzieci muszą przyjść z własnym sprzętem: smartfonem lub tabletem – zachęca Jarosław Denisiuk, dyrektor Galerii EL.
       Zajęcia w Galerii EL są płatne: koszt 4 zł. Chętni powinni się najpierw na nie zapisać pod nr telefonu 55 625 67 80 lub mailowo maciek@galeria-el.pl.
      
       Na sportowo
      
Za zajęcia sportowe odpowiada Międzyszkolny Ośrodek Sportowy i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz kluby i stowarzyszenia sportowe, które otrzymały na ten cel dotację z miasta. Bezpłatnie korzystać będzie można ze wszystkich obiektów administrowanych przez MOSiR. Dość powiedzieć, że w Hali Widowiskowo-Sportowej przy al. Grunwaldzkiej można na sportowo spędzić cały dzień od 8 do 15. Uczestnicy będą mogli trenować piłkę nożną, szczypiorniaka, judo i inne dyscypliny sportu.
       Z kolei w CRW „Dolinka” będzie można zagrać w wodną odmianę koszykówki i siatkówki. Lodowisko Helena kusi możliwością jazdy na lodzie, ale także turniejem mini hokeja i... zajęciami bokserskimi. Udostępniony będzie także tor łyżwiarski „Kalbar” przy Agrykoli.
       Zajęcia sportowe są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszych zapisów. Pewną ciekawostka jest też możliwość bezpłatnego wejścia dzieci na mecze elbląskich drużyn piłki ręcznej (Meble Wójcik – Azoty Puławy 24 stycznia, o godz. 18.30; Meble Wójcik – MKS Kalisz 3 lutego, Kram Start Elbląg – Zagłębie Lubin 3 lutego)
      
       Ferie w Bulaju
       Fanów książek i nie tylko zaprasza Biblioteka Elbląska. Na dzieci i młodzież codziennie będzie czekał Bulaj – biblioteka młodego czytelnika przy ul. Zamkowej, gdzie codziennie od 12 do 14 coś ciekawego będzie się działo. Filie Biblioteki zapraszają czytelników w każdy wtorek i w czwartek od 12 do 14.
       Dokładny opis imprez organizowanych w ferie jest zawarty w informatorach, które są kolportowane w szkołach. Organizatorzy zapraszają do udziału w zajęciach wszystkie dzieci, które nie wiedzą, co mają robić w Elblągu podczas ferii.
      
       Zobacz szczegółowy program ferii
      

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama