UWAGA!

„W harmonii z przyrodą” po raz 10

 
Elbląg, „W harmonii z przyrodą” po raz 10
fot. nadesłana

7 maja Szkoła Podstawowa 21 zorganizowała międzyszkolny konkurs dla uczniów klas IV „W harmonii z przyrodą”. Udzial wzięli w nim przedstawiciele 5 elbląskich szkół podstawowych: 12, 15, 16, 18 i 21 oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gronowie Górnym.

Goście wysłuchali piosenki „Wokół nas” zaśpiewanej przez uczennice szkoły. Następnie wszyscy mieli okazję obejrzeć scenkę przyrodniczą w języku angielskim „ Poor Moon” („Biedny Ksieżyc”) wykonaną przez uczniów klasy IV c. No i zaczęło się …
       Tradycyjnie w gabinecie 112 odbywała się konkurencja plastyczna. Tematyka pracy nie była prosta – otóż „drużyny malarskie” miały za zadanie namalować prace pt. „Żuławskie wierzby”. W tym czasie pozostali rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Wykazywali się wiedzą przyrodniczą, odpowiadając na trudne pytania, rozwiązując pisemne zadania. Ponadto uczniowie popisywali się sprawnością fizyczną i sprytem, pokonując tor przeszkód oraz znajomością zasad recyklingu, umiejętnie segregując odpady. W jednej z konkurencji musieli wyłączyć zmysł wzroku, ponieważ zasłonięto im oczy i używając zmysłu smaku, dotyku i węchu rozpoznawali przyrodnicze obiekty.

 

Aby konkurs wprowadził nas w „niezapominajkowy nastrój” ( a taki też cel był zamierzony ), wskazane było, aby kibice w swoich strojach posiadali akcenty nawiązujące do Święta Polskiej Niezapominajki. Na koniec potyczek zaprezentowali dopingujące okrzyki. W końcu nastąpił moment podliczenia punktów.
       Po podsumowaniu okazało się, że uczniowie SP 21: Pola Śwatły, Olek Cyckowski, Weronika Stankowska i Julka Siwiecka (kl. 4d) wywalczyli dla szkoły 1. miejsce. Pozostałe szkoły uplasowały się następująco: 2. miejsce SP 18, 3. miejsce SP 12 i SP 16,  4. miejsce SP 1 Gronowo Górne,  5. miejsce SP 15 i 6. miejsce SP 23.
       Różnice w zdobytych punktach między szkołami nie były duże, wszyscy uczniowie byli przygotowani przez swoich nauczycieli na wysokim poziomie, za co otrzymali wspaniałe nagrody książkowe sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Najważniejsze, że opuszczając mury szkoły goście byli naprawdę zadowoleni ze spotkania.
      

Agnieszka Kuzko, SP nr 21
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama