UWAGA!

W Kamienniku Wielkim powstało Koło Gospodyń Wiejskich

 Elbląg, W Kamienniku Wielkim powstało Koło Gospodyń Wiejskich
Fot. nadesłana

W Kamienniku Wielkim, z myślą o wszystkich mieszkańcach wsi, powstało Koło Gospodyń Wiejskich. Działa w nim 17 osób, które m.in. szyją, grają na instrumentach, odnawiają meble, z ogromną pasją zajmują się gotowaniem i pieczeniem oraz wieloma innymi aktywnościami. Włączyły się także do tegorocznej akcji WOŚP.

W Kole Gospodyń Wiejskich w Kamienniku Wielkim działa 17 osób. - Idea organizacji oparta jest o nowe trendy, gospodarkę obiegu, deinstytualizację usług skierowaną do osób starszych, włączającą kobiety, mężczyzn i działającą lokalnie na rzecz społeczności wsi. Plany koła są ambitne i długoterminowe. Naszą dewizą jest rozwój, współpraca, pomoc, włączanie do działań mieszkańców wsi - informują członkowie koła, które powstało z inicjatywy dwóch kobiet: Iwony Wojciechowskiej-Salamon i Edyty Fordon.

Największym problemem koła jest brak miejsca, w którym mogłoby organizować swoje spotkania i realizować swoje cele statutowe. Obecnie korzysta z gościnności przyjaciół z okolicznych miejscowości: Koł Gospodyń Wiejskich z Nowego Monasterzyska oraz Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych i Klubu Seniora z Pomorskiej Wsi.

- Dzięki uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Milejewie i Szefa Sztabiku Koło włączyło się do akcji WOŚP, oferując produkty przygotowane i zrobione przez mieszkańców wsi: ręcznie szyte ubrania dla dzieci, pufę, materiałowy workoplecak, torbę, makramy, porcelanowe mleczniki oraz weki: grzyby w occie, ogórki konserwowe, buraczki z papryką, sałatki, itp., oraz pierogi z gyrosem i ciasta. Zapraszamy na nasze aukcje - informuje prezes koła Iwona Wojciechowska-Salamon.

Więcej szczegółów o działalności organizacji pod nr telefonu 607 520 140.

red. na podst. informacji Koła Gospodyń Wiejskich w Kamienniku Wielkim

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama