UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W nocy będzie prohibicja?

 
Elbląg, W nocy będzie prohibicja?
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Sondaż portElu

Czy w Elblągu powinien być wprowadzony zakaz sprzedaży alkoholu w godz. 22-6?
tak 31.8%
nie 63.1%
nie mam zdania 5.2%
Liczba głosów: 1530. Sondaż został zakończony.

Od nowego roku weszła w życie nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Zgodnie z nią samorządy będą mogły m.in. wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Jak będzie w Elblągu?

Najważniejsze zmiany, jakie wprowadziła nowelizacja, to ustalanie przez radę gminy (w przypadku Elbląga – radę miejską) maksymalnej liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie danego samorządu. Przy czym osobno mają być liczone zezwolenia na sprzedaż piwa i napojów alkoholowych do 4,5 proc., osobno napojów o zawartości alkoholu od 4,5 do 18 proc. i osobno powyżej 18 proc. Radni będą mogli także wprowadzić ograniczenie sprzedaży alkoholu w sklepach w godzinach od 22 do 6.
       Co ciekawe, w Elblągu przed podjęciem takich uchwał trzeba będzie zasięgnąć opinii... dowódcy garnizonu Elbląg. To nowość w przepisach, dotycząca wszystkich miast, w których znajdują się jednostki wojskowe.
       Rada Miejska musi zmienić dotychczas obowiązuje uchwały dotyczące przeciwdziałania alkoholizmowi do końca czerwca. Jak to będzie wyglądać w Elblągu? - Na razie nie ma żadnych decyzji w tej sprawie – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
       Klub Prawa i Sprawiedliwości, który ma większość (13 radnych) w elbląskiej Radzie Miasta również tą kwestią się jeszcze nie zajmował. - Nie mieliśmy jeszcze spotkania w tej sprawie. Ja byłbym zwolennikiem ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych – powiedział nam Marek Pruszak (PiS), przewodniczący Rady Miasta w Elblągu.
       Jest też dobra wiadomość dla amatorów „piwka pod chmurką”. Na wczorajszym (10 stycznia) posiedzeniu Sejmu, w kolejnej nowelizacji ustawy, posłowie pozwolili radom gmin na wyznaczenie terenu, na którym będzie dozwolone spożywanie alkoholu w tak zwanych miejscach publicznych.
      
       Co sądzicie o tym pomyśle? Zapraszamy do dyskusji i udziału w naszej sondzie. 
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama