UWAGA!

W Pasłęku powstanie nowa hala sportowa

 Elbląg, Hala powstanie przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku,
Hala powstanie przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, fot. arch. szkoły

Przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku powstanie hala sportowo - widowiskowa. Inwestycja ma zostać realizowana w ciągu niespełna dwóch lat i kosztować 8 mln zł.

Nowy obiekt ma służyć nie tylko do prowadzenia sportowych zajęć szkolnych dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku oraz treningów (koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, tenisa ziemnego), będą w nim również organizowane wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, targi, szkolenia, seminaria, konferencje, kiermasze czy wystawy.

- W budynku zaprojektowano główną, wielofunkcyjną salę z boiskiem sportowym, trybunami na 194 miejsca, przebieralnie, natryski, toalety, magazyn sprzętu sportowego, pomieszczenia dla trenerów i sędziów z zapleczem sanitarnym. Będą również portiernia, szatnia, sala narad i reżyserka do prowadzenia imprez o charakterze scenicznym - czytamy między innymi w ogłoszeniu przetargowym.

Hala sportowa zostanie dobudowana do zachodniej elewacji budynku dydaktycznego Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych. Zaprojektowano również parking dla samochodów osobowych (53 miejsca). Inwestorem budowy hali przy ZSEiT w Pasłęku jest powiat elbląski, który jednocześnie prowadzi tę szkołę. Podczas sesji Rady Powiatu Elbląskiego, która odbyła się 30 kwietnia, radni wyrazili zgodę na jej budowę. Ma kosztować 8 mln zł.

- Zabezpieczono już 60 procent środków pozyskanych ze źródeł zewnętrznych. Trwają działania zmierzające do pozyskania dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Gdy dofinansowania nie będzie, powiat elbląski deklaruje pokrycie brakującej kwoty za pośrednictwem kredytu krótkoterminowego na kwotę około 2 mln zł – czytamy w sprawozdaniu z tej sesji.

Termin składania ofert przez firmy, które chciałby realizować inwestycję mija 7 czerwca. Tego samego dnia nastąpi również ich otwarcie.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama