UWAGA!

W rocznicę agresji sowieckiej

17 września mija 69 rocznica napaści ZSRR na Polskę. Uroczystości patriotyczne zorganizowane przez Związek Sybiraków mają na celu uczcić pamięć ofiar.

Tegoroczne obchody odbędą się o godz. 17.00 pod Krzyżem Katyńskim na cmentarzu komunalnym przy ulicy Agrykola w Elblągu. Uroczystości patriotyczne z udziałem kombatantów, władz miasta, przedstawicieli organizacji społecznych i młodzieży. Podczas obchodów będą składane wieńce i kwiaty.
     Uroczystość będzie miała oprawę zgodną z ceremoniałem apelu wojskowego. O godzinie 18.00 w kościele Wszystkich Świętych mszę świętą w intencji ojczyzny odprawi ks. dr Jan Styrna Biskup Ordynariusz Diecezji Elbląskiej.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A jakież, że pozwolę sobie skromnie zapytać, uroczystości upamiętniające ten "akt wyzwolenia" proponują nasze władze, mieniące sie naszymi przedstawicielami? Czy tylko milczenie wyrozumiałe?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-09-10)
 • Uff. .. zalozę się, że biedne dzieci z gimnazum nr dwa bedą na tej uroczystosci byc, oraz na calej mszy sie męczyc. .. .wspolczuje, gdyz sama dwa latatemu musialam sie przemeczyc
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jadziunia(2008-09-10)
 • Aborygen dobrze powiedziane.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  swojaczek(2008-09-10)
 • Władza powinna zachować się dokładnie tak jak 1 września 2008r w dniu rocznicy agresji Niemiec na Polskę. Zachowanie to nie wzbudziło specjalnych zastrzeżeń czy krytycznych komentarzy. Nie widzę powodu aby teraz miała zachowywać się inaczej. We wrześniu 1939r. i Niemcy i Ruskie mordowali w równie okrutny sposób. PS Z tego co pamiętam to zachowanie władzy sprzed 10 dni można by nazwać "wyniosłym milczeniem"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prowokato(2008-09-10)
 • A czego - pytam z czystej ciekawości- panowie od tej władzy oczekują? Tzn. jakiego zachowania? I kto to jest " władza"?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekaw(2008-09-10)
 • skrytożernym parówkożercom mowimy stanowcze nie!
 • Panie Ciekaw – podpuszczasz ale odpowiem. Oczekuję zachowania umiarkowanego i udział przedstawicieli władz w uroczystości patriotycznej jak w tekście informacji uważam za wystarczający. Oczekuję, o czym pisałem wyżej, równowagi w zachowaniach. Nie może być tak, że rocznica 1 września jest z jakiś wzglądów stonowana, niemalże przemilczana a 17 września nagłaśniana czy wręcz gloryfikowana. Słowa władza użyłem w potocznym znaczeniu czyli w odniesieniu do wszystkich sprawujących „ władzę” wynikającą z demokratycznie zdobytego mandatu do pełnienia tej ” władzy. I dodam jeszcze - demokracji trzeba się uczyć ale to potrwa i teksty typu „ nasze władze, mieniące się naszymi przedstawicielami” przypominające teksty bolszewickich rewolucjonistów długo jeszcze na forum będą funkcjonować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prowokator(2008-09-11)
 • Po jakiego groma te obchody ! Ludzie weżmy sie do roboty. Tylko same obchody jakis rocznic, zwyciestw, porażek itp itp. Tylko martyrologia. Coraz więcej męczenników, coraz więcej poszkodowanych. Trzeba patrzec w przyszłość. My musimy żyć. Nasze dzieci muszą mieć jakąś dobrą przyszłość i wnuki. A nie tylko permanentne umartwianie się. Zrobi sie to samo co za komuny, że będziemy rzygać i pluć na te wszystkie rocznice bo co za dużo to nie zdrowo.
 • Skoroś taki Facet "DO PRZODU" to czemu ciągle wybierasz przeszłość i serwujesz nam tu głodne kawałki o wzięciu się do pracy. Martyrologia to jedno tumaństwo a drugie to socjalizm z którego nie możecie się wyzwolić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-09-11)
 • Aborygen ! A ty myślisz że praca jest tylko cechą charakterystyczną dla socjalizmu ?Chyba coś ci się pop. .. .. ło w tym aborygeńskim łbie ( oczywiście nie obrażając prawdziwych Aborygenów ) od ciągłego siedzenia przy komputerze i komentowania wszystkiego co pojwia sie w internecie.
 • No i to jest godny argument w sprawie. Żal mi tylko, że ty łaskawco nie masz żadnego zdania o sprawie (temacie przewodnim), natomiast nad wyraz interesujesz się moją osobą. To zaczyna być intrygujące. Dodaj czasem coś od siebie, i nie o mnie a o sprawie - poza tekstami z brukowych pisemek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-09-11)
 • Jest grupa co neguje wszystko, za nimi są ci co chcą likwidacji IPN-u. A najlepsi to ci co jako socjalistyczni dyrektorzy przechwycili państwową własność. Niczym Mołotow i Ribbentrop podzielili sprawiedliwie ówczesną Polskę. A Polaków jedni umieścili w obozach i łagrach a drudzy wypędzili na saksy. Te dzieci z 2-ki właśnie muszą na to patrzeć i wyciągnąć wnioski.
Reklama