UWAGA!

W rocznicę śmierci generała

 
Elbląg, W rocznicę śmierci generała
fot. Anna Dembińska, arch. PortEl.pl

W związku z 10. rocznicą śmierci Generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, Witold Wróblewski Prezydent Elbląga i Marek Pruszak Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają wszystkich chętnych, chcących uczcić pamięć Generała, do odwiedzenia jego grobu.

Rocznica śmierci Generała przypada w najbliższy piątek, 13 lipca. Tego dnia uroczystości składania wieńców i kwiatów rozpoczną się o godz. 12 na cmentarzu Agrykola (sektor XVI, nr rzędu 1, nr grobu 4).
Łukasz Mierzejewski, UM Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • I oczywiście nagroda 800 zł bo święto
  • To już 10 lat. .. .co zmieniło się w Elblągu, jacy są teraz jego mieszkańcy. .. .. odchodzą już Ci co znali Generała Bolesława Nieczuja-Ostrwskiego osobiście. .. pozostają nic nie wiedzący i wszystko negujący. Może zamiast złośliwości pokażecie odrobinę sympatii dla postaci nietuzinkowego mieszkańca, człowieka Wiary i Honoru! Postać zawsze była rozpoznawalna z daleka, to był prawdziwy Generał, a nie jak dzisiejszy, ,baleronik, ,po tygodniowym przygotowaniu. .. .w straży miejskiej. Pamiętam Jego prowadzenie defilady na poligonie w Biedrusku przed Rydzem - Śmigłym jako prymus szkolenia. Jak meldował jako sierżant-podchorąży z cenzusem gotowość pododdziałów do defilady. Dużo można pisać, ale może chwila zadumy nad mogiłą Generała coś przyniesie. .. .. Panom Wróblewskiemu i Pruszakowi życzę solidnego przygotowania oraz powagi w mowie, ubiorze i postawie. .. ..
  • Generał to mój Ojciec chrzestny. .. .niedługo po tej ceremonii " smutni chłopcy" zabrali Go na Montelupich w Krakowie bo dostał dwukrotna karę śmierci. Gdy wrócił zrehabilitowany, zobaczyłem Go dopiero na korytarzu Szkoły Gastronomicznej gdzie pracowała Jego żona Bronisława. .. Przed tymi zdarzeniami założył spółdzielnię w Pogrodziu, a potem spółdzielnię Żuławy, której przez 10 lat i ja byłem prezesem. .. to był fajny facet. Na Komunię dostałem od niego powieść " Psie Pole ". Zawsze wesoły i potrafiący słuchać. Nie ulegał przesadnie kobiecym wdziękom, choć był cholernie przystojny. Nie róbmy z Niego spiżowego bohatera, bo to był wspaniały, choć normalny mężczyzna. Żyjesz zawsze w moich wspomnieniach. Trzymaj się !
  • @klmn - No wyszło jak zwykle: nasz dzielny, ,książę Iktorn, ,i jego wierny, ,tołdi, ,. .. .. na zdjęciu nr. 14 podczas podniosłej uroczystości. .. .a szkoda bo mogło być stosownie do powagi chwili. .. ..
Reklama