UWAGA!

W szczytnym celu

 
Elbląg, W szczytnym celu
fot. Anna Dembińska

Księżniczki, Biedroneczki, Batmany, Spidermany, Kotki, Myszki i Diabełki bawiły się na Charytatywnym Balu Karnawałowym, który odbył się dziś (15 lutego) w Ratuszu Staromiejskim. Imprezie przyświecał szczytny cel. Zebrane podczas niej pieniądze przeznaczone zostaną na wózek inwalidzki dla 12-letniego Marcinka. Zobacz zdjęcia.

Marcin Makowski, podopieczny Fundacji Dlaczego Pomagam, cierpi na czterokończynowe spastyczne porażenie dziecięce. Na co dzień jest uczniem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu. Również i on był uczestnikiem dzisiejszego balu. Jest pogodnym chłopcem. Z chorobą walczy również mama Marcina, która cierpi na stwardnienie rozsiane. Nie poddaje się jednak przeciwnościom, które zgotował jej los.
       - Marcin jest bardzo wesołym, radosnym chłopcem – mówi mama Marcina. - Ja, niestety, też jestem chora na stwardnienie rozsiane. Już od dziewięciu lat zmagam się z tą chorobą. Muszę sobie jakoś radzić i nie poddawać się. Oczywiście nie daję rady dźwigać syna. Jestem w stanie go nakarmić, jednak kąpie i przebiera go mój mąż – dodaje. - Syn rozumie, że wielu rzeczy nie jestem w stanie przy nim zrobić, dźwigać go czy pójść z nim na spacer. Staramy się jakoś żyć z tymi naszymi chorobami, wpieramy się wzajemnie.
       Dzisiejszą imprezę urozmaicały gry i zabawy prowadzone przez przekomiczny duet chłopaków z Malborka, którzy świetnie radzili sobie z roześmianą zgrają najmłodszych elblążan. Nie zabrakło konkursów z nagrodami oraz tańców. Zabawa rozpoczęła się odtańczeniem sławnego „Gangnam Style”. Dzieciaki miały okazję pochwalić się swoją wiedzą na temat świata bajek: pytano o kolegę Pszczółki Mai, smerfa, który najwięcej je, o towarzyszkę Shreka. Dzieciaki za swoją niesamowitą wiedzę zostały uhonorowane nagrodami.
       Gwoździem programu była wizyta przyjaciół z Bajlandii, Misia i Rysia. Bajkowi przyjaciele rzucili się w wir muzyki, tańcząc raz z jednym, raz z drugim maluchem.
       Jednym z najbardziej odważnych przebierańców okazała się mała Ala, która z wielką chęcią odpowiadała na wszystkie zadane pytania:
       - Nazywam się Alicja – mówi z energią. - Po moich urodzinach mam już cztery lata. Dziś przebrałam się za Roszpunkę. Bardzo fajnie się tutaj bawię. Przyszłam dziś na bal z kuzynem, Karolem.
       Ala chętnie chodzi do przedszkola, w którym bawi się różnymi zabawkami, w cieplejsze dni wychodzi na przedszkolny plac zabaw.
       Równie dobrze jak dzieci bawili się także ich rodzice: - Dzisiejszy bal to fajna forma wybawienia się dla mojego dziecka oraz jednocześnie możliwość pomocy, ponieważ temu balowi przyświeca szczytny cel – mówi mama jednego z dzieci. - Warto pomagać, każda, nawet drobna suma, może komuś pomóc.
       To już trzeci bal karnawałowy organizowany przez Fundację Dlaczego Pomagam. Przed fundacją jeszcze wiele wyzwań i planów na najbliższe miesiące.
       - Dziś odbędzie się także licytacja – mówi prezes Fundacji Dlaczego Pomagam, Anetta Szczepińska. - Udało mi się na nią uzyskać 18 wspaniałych przedmiotów od sponsorów. Niektóre z nich są bardzo atrakcyjne. Wśród nich są zdjęcia Tomka Kammela i Beaty Kozidrak z oryginalnymi autografami, są także dwa piękne obrazy, które namalowała młoda dziewczyna pod okiem elbląskiej artystki. Od strażaków dostaliśmy firmową maskotkę – dodaje. - Prowadzący imprezę Marcin i Łukasz jeszcze wczoraj zdobyli specjalnie na dzisiejszy bal parasolkę z autografem Agnieszki Cegielskiej z TVN-u. Bal prowadzą chłopaki z Malborka, którzy zajmują się prowadzeniem różnych imprez. Na balu mikołajkowym organizowanym przez Fundację Dlaczego Pomagam było 150 dzieci. Na dzisiejszym balu jest ich około 80. Jest to przedostatni bal w tym roku. Następny planujemy w Mikołajki czyli za prawie cały rok. Będą jednak inne imprezy dla dzieci, ale nie tylko dla nich. 7 marca będziemy organizowali koncert z okazji Dnia Kobiet. Będzie to pierwsza impreza dedykowana dorosłym a nie dzieciom. 23 marca organizujemy dzień dawcy szpiku dla Jagódki. W kwietniu planujemy sadzenie drzewek. Planujemy jeszcze dwa duże projekty w maju i czerwcu, jednak na razie nie chcę zdradzać szczegółów.
       Mamy nadzieję, że zebrane podczas balu pieniądze, poprawią jakość życia Marcina. Już dziś czekamy na kolejne przedsięwzięcia pomysłowej fundacji.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Chłopaki są niesamowici :) każdą imprezę prowadzą na wysokim poziomie i dla starszego grona i dla dzieciaczków! Szacun Panowie :))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Madzia :)(2013-02-16)
 • Znam tych gości z WOŚP i Święta Chleba, mają ikrę i są dobrzy w tym co robią :) Nie to co ten koleś na Sylwestra co prowadził imprezę, żenujący był. .. ! Brawa dla Fundacji, która widać, że jest bardzo aktywna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Miśka3112(2013-02-16)
 • Panowie byli super! A przy następnej okazji poproszę jednak jeszcze o kilka "kaczuch" dla najmłodszych bo nie rozumieli za bardzo co się mówi i nie mieli czasu wczuć się w piosenkę, aby pokręcić kuperkiem a już się kończyła :)
Reklama