UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Dziś (wtorek, 22 kwietnia) o godz. 20.15 Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Klub Środowisk Twórczych "Krypta" organizują kolejny wieczór z jam session. Wstęp 5 zł.
      
       W środę, 23 kwietnia o godz.17.00 Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada zaprasza rodziców/opiekunów z dziećmi w wieku 4-6 lat na spotkanie z cyklu „Bajkowa wyspa”, podczas którego będzie można poznać historię zajączka Tuptusia z książki „Tuptuś znajduje jajko” Laury Driscoll. Wstęp wolny.
      
       Od 23 do 27 kwietnia w Elblągu znani polscy architekci oraz studenci  będą pracować na warsztatach cyklu Architektour. To architektoniczne wydarzenie, poświęcone sztukom projektowym. Do tej pory warsztaty odbywały się w Międzygórzu, Kołobrzegu, Malborku i Przemyślu. Mieszkańcy Elbląga będą mieli możliwość uczestnictwa w wykładach krytyka architektury i kuratora Grzegorza Piątka, architektów z pracowni HS99 oraz spotkania z reżyserką Jadwigą Kocur. Każdy zainteresowany będzie mógł także przyglądać się pracy warsztatowej studentów.
      
       W czwartek, 24 kwietnia o godz. 11.00 Biblioteka Elbląska zaprasza na kolejne „Spotkanie z pasjami”. Bohaterką najbliższego zatytułowanego „Szczęście jest wszędzie” będzie Katarzyna Miller – terapeutka i felietonistka. Wideokonferencja odbędzie się w Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7 oraz w Filii nr 6 przy ul. Słonecznej 29. Wstęp wolny.
      
       W piątek, 25 kwietnia Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza o godz. 17.30 na wernisaż wystawy „Wrażliwe dusze, zręczne dłonie”, prezentującej prace wykonane przez przyszłych terapeutów zajęciowych. Tego samego dnia odbędą się też warsztaty tworzenia w drewnie. Wstęp wolny.
       Z kolei o godz. 18.00 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się autorski wieczór elbląskiej poetki Mirosławy Maciejczak. Sala nr 18 (4 piętro). Wstęp wolny (ilość miejsc jest ograniczona ze względu na niewielkie rozmiary sali).
       Również w piątek kolejna edycja alleycata pod hasłem Pomagamy Kamykowi. Impreza odbędzie się o godz. 18.30, a organizatorzy wpisowe (10 zł) od każdego uczestnika przekazują na rzecz Marcina Kamińskiego, byłego zawodnika karate AK Andrex. Termin zapisów upływa 23 kwietnia o 21.59.
       Natomiast o godz. 19.00 Młodzieżowy Dom Kultury w ramach cyklu "Tomek Steńczyk zaprasza ..." organizuje koncert, na którym zagrają lider oraz gitarzysta zespołu Czerwony Tulipan. Wstęp wolny.
      
       W sobotę, 26 kwietnia Stowarzyszenie Kocham Żuławy zaprasza na spacer z przewodnikiem po Fiszewie. Zbiórka o godz. 11 przy starym cmentarzu mennonicko-ewangelickim przy głównym skrzyżowaniu wsi.
       O tej samej porze na Placu Kazimierza Jagiellończyka rozpocznie się papieski rajd rowerowy. Zbiórka chętnych o godz.10.30. Długość trasy to 21 km, a czas trwania przejazdu - około 2 godzin. Natomiast o godz. 12.00 odbędzie się projekcja filmu „Jan Paweł II. Szukałem was”. To pełnometrażowy film dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie CSE Światowid.
       Z kolei o godz. 15 w Gimnazjum w Gronowie Elbląskim odbędzie się Maraton Fitness propagujący zdrowy styl życia pod hasłem "Czy aktywność fizyczna może przeciwdziałać agresji?" Wstęp wolny.
       Po południu na Turnieju Tańca Bażant rodzice i najbliżsi będą mogli zobaczyć efekty kilkumiesięcznej pracy swoich dzieci. Turniej został podzielony na dwie części: o godz. 15.30 choreografie w różnych stylach – tańcu współczesnym, nowoczesnym i ludowym; o godz. 17.30 taniec towarzyski. Wstęp 5 zł.
       Nieco wcześniej, o godz. 15.05 na Krytej Pływalni MOSiR w Elblągu odbędzie się kolejna edycja Zawodów Pływackich "Masters 2014". Zgłoszenia do 23 kwietnia. Wpisowe na zawody wynosi 20 zł.
      
       W niedzielę, 27 kwietni odbędzie się turniej tańca towarzyskiego Jantar, który na stałe wpisał się do ogólnopolskiego kalendarza imprez tanecznych. Zawody podzielone są na trzy bloki, a cała impreza rozpocznie się o godz. 11.00.
       Wieczorem w klubie Mjazzga zagra jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych - Komety, w ramach trasy promującej najnowsze wydawnictwo płytowe zatytułowane "Paso Fino". Bilety w cenie 20 zł przed i 25 zł w dniu koncertu.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama