UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Dziś (poniedziałek, 12 maja) o godz. 18.00 Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na V Wieczór Wspomnień – „Na skraju tęczy”, którego gościem będzie elblążanin Mieczysław Lenckowski; poeta, dziennikarz, zawodowo związany z Biblioteka Elbląską. Początek o godz. 18.00. Sala gotycka Biblioteki Elbląskiej. Wstęp wolny.
      
       We wtorek (13 maja) o godz. 17 Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza do Biblioteki Elbląskiej na koncert „1966 – 2014”, w którym wystąpi „Elbląski Big Band”.
       Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada zaprasza w tym samym terminie rodziców/opiekunów z dziećmi w wieku 4-6 lat na spotkanie z cyklu „Bajkowa wyspa”.
       Z kolei Galeria Art-Miś (również o tej samej porze) organizuje wernisaż wystawy zdjęć Włodzimierza Wawro zatytułowany "Moje Miasto Elbląg".
       Natomiast w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich Światowid będzie można od wtorku oglądać trójwymiarową wystawę „Śladami Jana Pawła II”.
       Wielbicieli fotografii Komisja Fotografii Krajoznawczej przy Zarządzie Oddziału PTTK zaprasza 13 maja o godz. 17 na spotkanie z cyklu „Wtorkowe rozmowy o fotografii i fotografowaniu”. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
      
       W środę (14 maja) o godz. 10 odbędą się Elbląskie Targi Cyfrowe w Bibliotece Elbląskiej. Targi skierowane są do młodzieży, a ich celem jest m.in. ułatwienie kontaktu przedsiębiorców sektora IT z młodzieżą, stworzenie dla młodych ludzi przestrzeni poszukiwania pracy oraz promocja przedsiębiorczości i kreatywności młodzieży.
       PWSZ o godz. 12.00 w audytorium (sala 109/110c) przy al. Grunwaldzkiej 137 organizuje wykład otwarty dr Henryka Gawrońskiego pt. „Budżet i zreformowana polityka spójności Unii Europejskiej w latach 2014-2020. Implikacje dla Polski oraz Warmii i Mazur”.
       Natomiast po południu (o godz. 15.30) w sali nr 23 Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ w Elblągu przy ul. Czerniakowskiej 22 odbędą się uroczyste obchody 223. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na wszystkie te imprezy wstęp bezpłatny.
       Wieczorem, w trzecią rocznicę powstania klubu, na mjazzgowej scenie zagra zespół Funkloopy, a cały wieczór upłynie na rocznicowej zabawie. Podczas imprezy planowane są różnego rodzaju atrakcje, konkursy z ciekawymi nagrodami i tradycyjny słodko-mokry poczęstunek. Bilet na koncert i imprezę 10 zł przed i 15 zł w dniu koncertu.
      
       W czwartek (15 maja) o godz. 19.00 EOK wspólnie ze znakomitym gitarzystą Marcinem Dyllą zainauguruje III Ogólnopolskie Spotkania Gitarowe w Elblągu. Muzyków za pulpitem dyrygenckim poprowadzi Maestro Marek Moś. Bilety: 45 zł (normalny), 40 zł (ulgowy).
       Jakie jest miejsce seniora w wirtualnej przestrzeni? Czy seniorzy mogą być ekspertami w nowych mediach? Na te i inne pytania o godz. 11.00 będą odpowiadać prelegenci podczas otwartego wykładu EUH-E pt. „Senior w sieci”.
       Natomiast studenci i wykładowcy PWSZ przygotowali przedstawienie, w ramach którego zaprezentują różne powody świętowania 777-lecia Elbląga. W programie znajdą się piosenki oraz quiz o mieście, w którym udział weźmie publiczność. 15 maja, godz. 18.00. Na oba wydarzenia wstęp wolny
      
       W ramach ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8-15 maja), który w tym roku odbywa się pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia” Biblioteka Elbląska przygotowała wiele atrakcji dla czytelników. Szczegółowy wykaz wydarzeń towarzyszących akcji znajduje się w artykule.
      
       W niedzielę (18 maja) w CSE Światowid odbędzie turniej tańca nowoczesnego - Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne. Poczatek o godz. 10.00. Bilety w cenie 10 zł (całodniowe) do nabycia w dniu imprezy w kasie CSE Światowid.
       O tej samej porze na terenie Elbląskiego Parku Technologicznego rozpocznie się Rodzinny Piknik Nauki i Techniki, podczas którego zaprezentuje się Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Ramię w ramię z Kopernikiem wystąpią chemicy z Parku, poleci elbląski dron, będzie można wypróbować działanie sandbota i sprawdzić się w roli detektywa. Wstęp wolny. Polecamy!
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama