UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Dziś (26 maja) Dzień Matki. Z tej okazji w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu zabrzmią dźwięki najpiękniejszych piosenek Anny German. „Muzyka i wspomnienia…” to tytuł wyjątkowego i nasyconego wielką dawką emocji koncertu z udziałem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Tomasza Radziwonowicza oraz znakomitych solistów. Bilety wyprzedane.
      
       We wtorek (27 maja) w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej rozpocznie się dwudniowa konferencja naukowa pod tytułem „Człowiek we współczesnym świecie – zagrożenia i wyzwania”. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.
       Natomiast w godz. 16-18 miłośników dobrej zabawy SP nr 14 przy ul. Mielczarskiego 45 zaprasza na Zatorską Majówkę. Wstęp wolny.
       Wieczorem Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Klub Środowisk Twórczych "Krypta" zapraszają na ósmą jazzową jam session. Wstęp 5 zł.
      
       W czwartek (29 maja) o godz. 16.30 Filia nr 3 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Piłsudskiego zaprasza na warsztaty ze scrabookingu. Spotkanie odbywa się w ramach Klubu Dojrzałego Czytelnika „Życie z Pasją”. Udział bezpłatny.
       Z kolei o godz. 18.15 w ramach projekcji czeskiego kina zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na dokument pt. „Rodzina Nickiego” w reż. Mateja Minaca, opowiadający historię Brytyjczyka Nicholasa Wintona, który w roku 1939 zorganizował transport 669 żydowskich dzieci z okupowanych przez Niemców Czech do Wielkiej Brytanii. Wstęp wolny.
       Na zaproszenie gdańskich przyjaciół w Polską trasę koncertową prosto z Buenos Aires wyruszyło trzech muzyków tworzących grupę 303 Tango Fusion. W czwartkowy wieczór posłuchamy ich w klubie Mjazzga. Bilety w cenie 10 zł.
      
       W piątek (30 maja) w Galerii Manu-el będzie można oglądać prace uczestniczki zajęć plastycznych w Centrum Spotkań Europejskich Światowid, mieszkanki Młynar - Barbary Wilińskiej. Wystawa nosi tytuł „Szukam, szukania mi trzeba...”. Wernisaż odbędzie się o godz. 16.00.
       Natomiast w Bibliotece Elbląskiej czeka na Was recytacja, poezja śpiewana, stand-up. "A słowo kamieniem się toczy..." jest imprezą otwartą dla wszystkich chętnych próbujących swych sił w recytacji, poezji śpiewanej, twórców słowa pisanego oraz artystów stand-up. Impreza w tej formule rozpocznie się o godz. 17.00 w sali audiowizualnej BE. Wstęp wolny.
       Nieco później kolejny wernisaż - o godz. 18.00 w Galerii Nobilis (II piętro CSE Światowid) otwarcie wystawy podsumowującej rok pracy uczniów ZST-H. Wstęp wolny.
      
       W sobotę (31 maja) o godz. 12.30 na Bulwarze Zygmunta Augusta w ramach cyklu Siódemkowe Biegi Przełajowe rozpoczną się XVI Elbląskie Biegi Uliczne „Przez dwa mosty”.
       Wieczorem będą mieli czego posłuchać fani ciężkiego grania. W Mjazzdze w ramach Doom Stoner Metal Night na scenie pojawią się trzy formacje, o których słychać już nie tylko w Polsce - Dopelord, Major Kong oraz Moaft. Start imprezy godz. 19.00. Bilety: 10 zł.
      
       W niedzielę (1 czerwca) Dzień Dziecka i 35. urodziny Piegusa. Po raz kolejny król Piegus zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy. Tegoroczne świętowanie urodzin Piegusa odbędzie się tradycyjnie w Parku Modrzewie w godz. 12.00 do 15.00. Polecamy!
       W Piastowie z kolei odbędzie się Piknik Zaprzęgowy połączony z obchodami Dnia Dziecka. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci i dla dorosłych. To wyjątkowa okazja do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu i przy ognisku oraz podziwiania pięknych zwierząt, jakimi są konie. Wstęp wolny.
       Natomiast o godz. 16 muzycznym spektaklem pt. „Tajemniczy Ogród” rozpocznie się wyjątkowe popołudnie w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. W programie atrakcje przygotowane dla dzieci i dla rodziców.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama