UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

W Bażantarni rusza druga edycja akcji „Piątka dla każdego”. Spotkania będą się odbywać trzy razy w tygodniu. Poniedziałkowe treningi będą przeznaczone dla początkujących biegaczy, środowe – dla średniozaawansowanych, piątkowe – dla tych, którzy lubią się zmęczyć podczas biegania po górach. Spotkania będą się odbywać bez względu na pogodę i trwać około 45 minut. Pierwsze już w dziś (poniedziałek, 2 czerwca) o godz. 19 na dużej polanie w Bażantarni.
       Kończy się natomiast kolejny sezon seansów filmowych z cyklu „Elbląg na dużym ekranie”. Na ostatnie spotkanie CSE Światowid i Telewizja Elbląska zapraszają w dziś o godz. 18.00. Ostatnie w tym sezonie spotkanie poświęcone będzie 15. rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II w Elblągu. Wstęp wolny.
       W związku ze zbliżającą się rocznicą wyborów 4 czerwca 1989 Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na cykl debat pt. "Wybory czerwcowe 1989 roku. Refleksje po 25 latach”. Jedna z takich debat odbędzie się dziś w Elblągu o godz. 18.00 w Ratuszu Staromiejskim.
       O tej samej porze w ramach cyklu Elbląska Scena Literacka na Małej Scenie teatru, odbędzie się spotkanie poświęcone Tadeuszowi Różewiczowi i jego twórczości.
       Z okazji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Filia nr 5 BE zaprasza w dniach 2-6 czerwca zorganizowane grupy przedszkolne na spotkania w cyklu „Bajkowa wyspa”, w trakcie których dzieci będą się uczyć otwartości i przekonają się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół. Pomoże w tym książka Isabel Abedi pt. „Alberta szuka miłości”.
      
       We wtorek (3 czerwca) w ramach XVI Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny o godz. 10 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ul. Czerniakowskiej odbędzie się seminarium i warsztaty nt.: "Coaching – jak budować relacje z dzieckiem". Zapisy telefoniczne. Udział bezpłatny.
       Z kolei o godz. 10.30 Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza rodziców bądź opiekunów z dziećmi w wieku 2-3 lat na czerwcowe spotkania z cyklu „Poranek malucha z … książką”. Tym razem Poranek malucha z … „Czerwonym Kapturkiem”. Wstęp wolny.
       Natomiast o godz. 20 Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Klub Środowisk Twórczych "Krypta" zapraszają na dziewiątą sesję jazzową.
      
       W tym tygodniu - od środy do soboty (4-7 czerwca) - odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Letnie Ogrody POLITYKI w Elblągu, który Biblioteka Elbląska im. C. Norwida wspólnie z Tygodnikiem Polityka organizują już po raz jedenasty. Odbędą się panele dyskusyjne, koncerty muzyczne: Jacka Kleyffa, tria Waglewski, Fisz, Emade, Pablopavo i Ludziki, Marcina Maseckiego oraz TwOgether Duo z towarzyszeniem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, spektakle plenerowe, rodzinne warsztaty architektoniczne i wystawa. Polecamy!
      
       W ramach 11. Letnich Ogrodów POLITYKI w Elblągu w sobotę (7 czerwca) o godz. 12 w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się spotkanie z Tadeuszem Późniakiem, wieloletnim fotoreporterem Tygodnika POLITYKA, członkiem ZPAF. Będzie to spotkanie o charakterze warsztatowym, którego tematem będzie fotografowanie architektury.
       W trakcie Ogrodów nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. W sobotę w godz. 10.00-13.00 dzieci wspólnie z rodzicami zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach poświęconych architekturze i projektowaniu pod nazwą „Projekt: DOM”. Udział bezpłatny.
       W sobotę wieczorem, o godz. 19.30 w Mjazzdze będzie zdecydowanie ciężko, głośno i szybko. W ramach promowania najnowszego albumu "Karma Obscura" w klubie zagra legenda death metalu, elbląska Trauma. Na scenie towarzyszyć jej będą zespoły Driller oraz Prafuria. Bilety 20 zł przed i 25 zł w dniu koncertu.
      
       W weekend (6-8 czerwca) w Tolkmicku odbędzie się X Zjazd Motocyklistów. Jubileuszowa edycja ma być wyjątkowa, dlatego uczestnicy mogą liczyć na wiele atrakcji, które zostaną przygotowane na plaży. Wstęp dla widzów 5 zł.
       W niedzielę (8 czerwca) w parafii św. Alberta w Elblągu przy ul. Częstochowskiej rozpocznie się VI Parafialne Forum Rodziny pn. „Miłość i odpowiedzialność”.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama