UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

W parafii św. Alberta w Elblągu przy ul. Częstochowskiej do 11 czerwca trwa VI Parafialne Forum Rodziny pn. „Miłość i odpowiedzialność”.
      
       Z okazji XVI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna oraz Zespół Szkół Akademickich zapraszają dzieci wraz z rodzicami na bezpłatne warsztaty. Zajęcia odbędą się dziś (9 czerwca) w godz. 16.00 - 17.30, przy ul. Lotniczej 2.
       O godz. 17 Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na finał 7. edycji konkursu „Buntuję się więc jestem...”, który odbędzie się w MDK-u przy ul. Warszawskiej 51. Wstęp wolny.
      
       Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Klub Środowisk Twórczych "Krypta" we wtorek (10 czerwca) organizują 10. sesję jazzową.
       Kwadrans później na scenie Mjazzgi posłuchacie fenomenalnego norweskiego składu EGG3. Będzie to mocna muzyka grana przez jazzmanów. Bilety 15 zł przed i 20 zł w dniu koncertu.
      
       W środę (11 czerwca) o godz. 17.00 Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu i Stowarzyszenie Eurofamilia zapraszają na kolejne spotkanie w ramach popularnego cyklu – Scena przy stoliku. Tym razem „norway.today” Igor Bauersima. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie.
       Natomiast o godz. 18.00 w Galerii Zum odbędzie się wernisaż wystawy plakatu. Będzie wystawionych około 20 plakatów teatralnych i muzycznych znakomitych współczesnych polskich artystów m.in. Rafała Olbińskiego, Jana Sawki, Wojciecha Siudmaka, Waldemara Świerzego, Jacka Jerki, Eugeniusza Get Stankiewicza.
      
       Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza w czwartek (12 czerwca) o godz. 16.30 dzieci w wieku 4-5 lat z opiekunami na spotkanie w Klubie Przyjaciół Misia Uszatka, podczas którego poznają historię Basi z książki Zofii Staneckiej pt. „Basia i biwak”. Wstęp wolny.
       Natomiast Fundacja Dlaczego Pomagam oraz Centrum Sztuki Galeria EL  o godz. 18.00 organizują specjalny wernisaż połączony ze sprzedażą prezentowanych dzieł. Wszystkie prace zostały podarowane przez artystów lokalnych oraz spoza naszego miasta dla 6 letniego Maćka, chorującego na guza mózgu.
      
       Biblioteka Elbląska im. C. Norwida oraz Elbląskie Forum Odtwórców Historycznych zapraszają zorganizowane grupy szkolne klas 0-3 wraz z nauczycielami na średniowieczny festyn, który odbędzie się w piątek 13 czerwca w godz. 10.00-13.00. W programie mnóstwo atrakcji!
       Z kolei Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada zaprasza o godz. 18.00 na wernisaż malarstwa elblążanki Lucyny Niepokorowicz pt. „Tam, gdzie droga prowadzi”. Wstęp wolny.
       W piątkowy wieczór o godz. 19 w Krużganku Galerii EL odbędzie się pokaz zdjęć i spotkanie z Tomaszem Sikorskim, dokumentalistą V Biennale Form Przestrzennych "Kinolaboratorium", odbywającego się w Galerii EL w 1973 r. Prezentowany zbiór około 300 czarno-białych fotografii ukazuje przygotowania do V BFP w roku 1972 i unikalne, często pionierskie działania artystów. Wstęp wolny.
      
       W weekend (14-15 czerwca) Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają na 19. Elbląskie Dni Muzyki Dawnej. Koncerty plenerowe odbędą się na ul. Stary Rynek, natomiast koncert Galowy w Ratuszu Staromiejskim. Wstęp wolny.
       Natomiast we Fromborku w weekend w ogrodach kanonicznych i na Wzgórzu Katedralnym odbędzie się impreza plenerowa V Warmińskie Spotkania z Historią, widowisko historyczne i finisaż wystawy „Mors ianua vitae. Chrześcijańskie obyczaje pogrzebowe”. Wstęp wolny.
      
       W sobotę (14 czerwca) o godz. 17 ona Starym Mieście odbędzie się ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata w Siatkówce na Siedząco. Męska reprezentacja Polski zainauguruje mistrzostwa meczem z Algierią (15 czerwca, godz. 9.15), a kobieca z Finlandią (15 czerwca, godz. 9). Wszystkie mecze będą się odbywać w hali CSB przy al. Grunwaldzkiej.
       Nieco wcześniej o godz. 16 po raz ostatni przed wakacjami można wspólnie pouczyć się tańczyć ze swoją pociechą. Centrum Tańca Promyk zaprasza na zajęcia z cyklu Mamo, tato zatańcz ze mną! Cena biletu: 15 zł (rodzic + dziecko), 20 zł (rodzic + 2 dzieci).
       Wieczorem o godz. 20.15 w Mjazzdze będziemy gościć legendę polskiej muzyki lat 80. i 90. zespół Rezerwat. Bilety 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu.
      
       W niedzielę o godz. 13.00 już po raz drugi Bank Spółdzielczy w Sztumie zaprasza wszystkich „małych i dużych” do Bażantarni na wspólny marsz Nordic Walking. Dla każdego uczestnika: pakiet startowy (T-shirt, butelka wody + baton pełen energii), pyszny dwudaniowy posiłek z deserem w ramach pikniku. Szansa na wygranie atrakcyjnych nagród rzeczowych. Zapisy i odbiór kuponów konsumpcyjnych wraz z symbolicznym wpisowym (5 zł - dzieci do lat 16, 10 zł - klienci banku, 15 zł - pozostali uczestnicy) w placówkach Banku Spółdzielczego w Sztumie o/Elbląg ul. 1 Maja 44 oraz ul. Hetmańska 5/14 (Pasaż), tel. 55-235-04-55 lub 55-649-69-11.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama