UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

2014-06-16
Aktualizowany 2014-06-16 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Trwa święto siatkówki na siedząco. Do Elbląga przyjechało 28 reprezentacji z całego świata, by walczyć o medale najważniejszej imprezy w tej dyscyplinie sportu. Turniej  potrwa do soboty (21 czerwca). Wszystkie mecze odbędą się hali CSB przy al. Grunwaldzkiej, wstęp jest bezpłatny. Siatkarze czekają na liczny i gorący doping! Harmonogram mistrzostw w artykule.
       Do 18 czerwca Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Zarząd Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej zapraszają pod Ratusz Staromiejski (ul. Stary Rynek). „777 kroków po Elblągu – spotkanie z historią i muzyką” to koncerty i zwiedzanie elbląskiej starówki. Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny.
      
       Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada zaprasza w poniedziałek 16 czerwca o godz. 17.00 rodziców/opiekunów z dziećmi w wieku 4-6 lat na spotkanie z cyklu „Bajkowa wyspa”, podczas którego wspólnie z króliczkiem z książki Trace Moroney będziemy uczyć się, jak ważne jest budowanie poczucia własnej wartości. Udział bezpłatny.
      
       We wtorek, 17 czerwca, godz. 20 Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Klub Środowisk Twórczych "Krypta" zapraszają na kolejną sesję jazzową. Wstęp 5 zł,
      
       W środę, 18 czerwca o godz. 11.00 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się konferencja zorganizowana przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług pt. „Dostęp do żywności”. Wstęp wolny.
      
       Tegoroczne Dni Elbląga potrwają od piątku do niedzieli (20-22 czerwca). To najważniejsza impreza w kalendarzu wydarzeń miejskich, w której każdego roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy elblążan i mieszkańców okolicznych miejscowości. Organizatorzy zapowiadają znakomite koncerty, zawody sportowe, dni otwarte elbląskich przedsiębiorstw, festyny sportowo-rekreacyjne. Wstęp wolny.
      
       Stowarzyszenie Historyczno-Poszukiwawcze Denar zaprasza w weekend (21-22 czerwca) na I Elbląski Ogólnopolski Festiwal Modelarski. Festiwal odbędzie się w Klubie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej przy ul. Mierosławskiego 5. Zapraszamy do zwiedzania w sobotę w godz 12.00-17.00 i niedzielę w godz 9.30-14.00. Wstęp wolny.
      
       W niedzielę, 22 czerwca o godz. 17.00 na sali sportowo-widowiskowej w Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbędą się pierwsze w Polsce warsztaty z NatuSumby. Zajęcia będą bezpłatne. Na warsztaty warto ubrać wygodny strój sportowy, sportowe obuwie zmienne oraz zabrać mały ręczniczek i butelkę wody.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama