UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

2014-06-23
Aktualizowany 2014-06-23 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Dziś (poniedziałek, 23 czerwca) o godz. 17 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbędzie się 10. Elbląski Przegląd Teatrów Offowych. Zaprezentuje się pięć grup młodzieżowych. Natomiast o godz. 18.30 na sali sportowo-widowiskowej w CSE Światowid podczas I Turnieju Elbląskiej Ligi Tańca po raz pierwszy przed publicznością zaprezentują się dzieci z Elbląskiej Ligi Tańca. Na oba wydarzenia wstęp wolny.
       Wieczorem o godz. 20.15 w klubie Mjazzga wystąpią Lemańczyk, Łosowski, Rejnowicz Trio - znani muzycy w nieznanym, nowym składzie i z nowym, modern jazzowym materiałem.  Bilety 25 zł.
      
       We wtorek, 24 czerwca Klub Krypta zaprasza na dwunastą już jam session. Początek o godz. 20. Wstęp: 5 zł.
      
       W środę, 25 czerwca o godz. 10.00 w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek 25 (sala koncertowa) odbędzie się konferencja pt. "Media kłamią - Auschwitz był niemiecki". Spotkanie ma charakter otwarty.
       O tej samej porze w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1  odbędzie się festyn integracyjny pn. „Zobacz uśmiech”, który rokrocznie zrzesza najmłodszych elblążan w ramach propagowania idei integracji. 
       Z kolei o godz. 18.15 w ramach projekcji czeskiego kina BE zaprasza Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej do obejrzenia pierwszego czeskiego musicalu pt. „Starcy na chmielu”, który idealnie wpasowuje się w przedwakacyjny klimat. Wstęp wolny.
       Stowarzyszenie Miłośników Muzyki serdecznie zaprasza elblążan na koncert Chóru Cantata o godz. 19.00 w CS Galeria El. W repertuarze m. in.: chorał gregoriański i najpiękniejsze utwory sakralne, żartobliwe pieśni ludowe oraz utwory rozrywkowe. Wstęp wolny (wejściówki do odbioru w Centrum Sztuki Galeria El). Polecamy!
      
       Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada proponuje w czwartek 26 czerwca o godz. 17.00 kolejne spotkanie z cyklu „Podróże dalekie i bliskie – opowieści elblążan”. O swojej fascynacji Italią opowie Paweł Wilkus. Wstęp wolny.
       Centrum Sztuki Galeria EL o godz. 18 zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Urszuli Śliz "W relacji do /bez/przedmiotowości". Wystawa będzie prezentowana na emporze do 27 lipca.
       Z kolei o godz. 18.30 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbędzie się Koncert Galowy Broadway. Bilety-cegiełki są dostępne w siedzibie Szkoły przy ul. Willowej 1.
       Pół godziny później CS Galeria EL zaprasza na solowy koncert Adama Pierończyka. Podczas koncertu usłyszymy utwory z najnowszej płyty "The Planet of eternal life". Bilety w przedsprzedaży 25 zł, w dniu koncertu 35 zł.
      
       W sobotę, 28 czerwca w godz. 10- 18 na elbląskim lotnisku odbędzie się Festyn Rodzinny pod hasłem "Witajcie wakacje".
      
       W niedzielę, 29 czerwca już po raz szósty Elbląg będzie gospodarzem Biegu Piekarczyka. Trasa biegowa o łącznej długości 10 kilometrów tradycyjnie prowadzić będzie ulicami miasta.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama