UWAGA!

W ZUS od rana tłumy ludzi

 Elbląg, W ZUS od rana tłumy ludzi
fot. Anna Dembińska, arch. portEl

Sala Obsługi Klientów w ZUS pęka w szwach. A to wszystko za sprawą wprowadzonego od dziś nowego rozwiązania, jakim jest doradca emerytalny. W województwie warmińsko-mazurskim jest dostępnych 27 doradców emerytalnych. Warto skorzystać z ich pomocy w wyborze najlepszego momentu przejścia na emeryturę.

W celu skorzystania z usług doradców emerytalnych, wystarczy podczas wizyty w placówce ZUS wybrać na biletomacie kategorię spraw „Emerytury/Renty”, a następnie usługę „Doradca emerytalny”. Osoby, które mają konto na Platformie Usług Elektronicznych mogą umówić się na wizytę u doradcy przez internet.
       W naszym województwie jest ich aż 27, z czego 19 w Oddziale ZUS w Olsztynie (Olsztyn-3, Szczytno-2, Lidzbark Warmiński-1, Kętrzyn-2, Ełk-2, Bartoszyce-2, Giżycko-2, Mragowo-1, Pisz-1, Gołdap-1, Nidzica-1, Węgorzewo-1 ) i 8 w Oddziale ZUS w Elblągu (Elbląg-3, Iława-2, Ostróda-2, Braniewo-1).
       Pytań i wątpliwości jest zawsze bardzo dużo, natomiast doradca emerytalny wyjaśni potencjalnym emerytom, od czego zależy wysokość emerytury, a dodatkowo wyliczy w kalkulatorze emerytalnym wysokość prognozowanego świadczenia w zależności od wskazanego przez klienta planowanego momentu zakończenia aktywności zawodowej. Tym samym pośrednio doradcy podpowiedzą, kiedy warto skorzystać z uprawnień emerytalnych, tak by cieszyć się z wyższego świadczenia. Decyzję w tej sprawie podejmie już sam klient.
       Przypominamy jednocześnie, że wniosek o emeryturę można składać już na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego, czyli pierwsze wnioski z tytułu obniżonego wieku emerytalnego będzie można już składać 1 września.
      
Monika Górecka, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama