UWAGA!

Wakacje w mundurze

 Elbląg, Wakacje w mundurze
Fot. 4W-MBOT

Już niebawem ruszy kolejna edycja projektu „Wakacje z WOT”. W celu uczestniczenia należy zgłosić się do odpowiednich, według miejsca zamieszkania, Wojskowych Komend Uzupełnień i złożyć wniosek o powołanie. Można również skorzystać z platformy elektronicznej e-PUAP lub też skontaktować się z mobilnymi rekruterami 4W-MBOT, którzy popilotują cały proces rekrutacyjny.

Skorzystanie z takiego rozwiązania pozwala bezkolizyjnie odbyć przeszkolenie wojskowe, bez potrzeby rezygnacji z nauki. Forma służby, jaką oferują Wojska Obrony Terytorialnej, czyli Terytorialna służba Wojskowa, pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. Wakacyjna edycja szkolenia podstawowego organizowana pod hasłem „Wakacje z WOT” adresowana jest przede wszystkim do osób młodych, które jeszcze kontynuują naukę lub studiują i pozwala im odbyć przeszkolenie wojskowe bez uszczerbku w nauce.

Dotychczasowe edycje projektów „Wakacje z WOT” i „Ferie z WOT” organizowane w czasie wolnym od nauki pokazały, że tego typu szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, studentów, a także nauczycieli. Jak pokazują statystyki, co trzeci żołnierz formacji ma mniej niż 25 lat. Młode osoby wstępujące do WOT mają możliwość rozwijania kompetencji, które zdobywają w szkołach i na uczelniach, a przede wszystkim zdobywania nowych kwalifikacji przydatnych na rynku pracy.

Szkolenie podstawowe w ramach projektu „Wakacje z WOT”, które rozpocznie się 25 czerwca oraz 23 lipca br. nie różni się od tego typu szkoleń organizowanych w WOT. Nie będzie taryfy ulgowej dla kandydatów, to intensywne ćwiczenia, wymagające dobrej kondycji fizycznej, zaangażowania i dużej dyscypliny.

Szkolenie obejmuje zajęcia, m.in. ze strzelectwa, taktyki, topografii, łączności i pierwszej pomocy medycznej. Priorytetem jest szkolenie ogniowe, w tym nauka bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią. Ukoronowaniem szkolenia będzie uroczysta przysięga wojskowa, która odbędzie się w dniu 10 lipca oraz 7 sierpnia br.

inf. 4W-MBOT
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Młodzież obecnie woli pohandlować, ,towarem"niż wstępować do batalionów Antka. Pieniądz rządzi światem, a obecny nowy polski ład gospodarczy nie daje możliwości do wzbogacenia się, raczej stwarza nakazy dzielenia się z nierobami. Tak czy inaczej jak wróg będzie chciał porwać nam samolot lub go zniszczyć, choćby dla jednego wskazanego pasażera to zrobi to.
 • Rządy Prawa i Sprawiedliwośći tworząc WOT nawiązują do chlubnej tradycji Armii Krajowej. Jest to znakomity pomysł zarówno na wyrabianie tradycji patriotycznej w narodzie jak i na obronę naszej ojczyzny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  13
  TeofilSkorupa(2021-05-24)
 • Bredzisz. Co ma samolot WOT i młodzież ze sobą wspólnego?
 • Młodzież leci samolotem na rekrutację do WOT
 • Pożyteczna inicjatywa. Powinniśmy szkolić młodzież. Przysposobiać do obrony naszego kraju i to do walki w okrążeniu. Nikt nam nie sprzyja i nas nie lubi. Do Rosji, Białorusi, Niemców dołączyły Czechy. Litwa nas nie lubi i nóż w plecy chętnie wbije, podobnie jak i Ukraina. Jesteśmy okrążeni wrogami. USA nasz sojusznik na Polskę się wypiął. UE z Francją i Niemcami na czele chętnie by nas z tej UE wyrzuciła. NATO zrobi co im te kraje rozkażą. Trzeba się zbroić, trenować i do boju samotnego w okrążeniu szykować. W młodych nadzieja niech się uczą. Obowiązkową służbę wojskową też trzeba wprowadzić.
 • Całe to niepełnosprawne wojsko Antoniego trzeba zlikwidować, powiększają tylko przez swoje zabawy dziurę w budżecie nic nie wnosząc do obronności kraju, odbierają przy okazji kasę na zakupy dla jednostek liniowych, "bo im się to po prostu należy"(znany cytat prawda?)Jak chcą sobie harcerzykować to niech robią to za własną kasę a nie z moich podatków, wolę to co ona nich idzie wydać na nowe buty dla szeregowych czy paliwo do 30-40 letnich radiostacji R140 które jeszcze służą w Siłach Powietrznych (tylko dla tego że nie ma tej kasy na nowy sprzęt)
 • jedźcie na wojnę
 • WAKACJE to odpowiedni tytuł dla tego co się robi w wotach na koszt podatnika czyli mój i twój garstka niedorobionych i niespełnionych gówniarzy którzy z różnych przyczyn nie dostali się do wojska bawi się w wojnę
Reklama