UWAGA!

Wicewojewoda otworzy domy opieki

W środę, 5 maja, wicewojewoda warmińsko-mazurski, Jan Maścianica, uroczyście otworzy nowy środowiskowy dom samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Uroczystość odbędzie się w Braniewie, przy ul. Królewieckiej 26 o godz. 13.30.

Środowiskowy dom samopomocy prowadzony jest przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Uroczystość połączona będzie z poświęceniem obiektu przeznaczonego na uruchomienie rodzinnego domu dziecka, który będzie prowadzony przez Caritas na zlecenie powiatu braniewskiego.
       Również w środę wicewojewoda weźmie udział w otwarciu Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej we Fromborku przy ul. Katedralnej 13. Uroczystość będzie miała miejsce o godzinie 11.
       W 2009 roku Starostwo Powiatowe w Braniewie otrzymało od wojewody 537.000 złotych z przeznaczeniem na utworzenie i prowadzenie Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej we Fromborku. Z tych środków wykonano między innymi remont dachu, zmodernizowano instalację elektryczną oraz kanalizacyjną, położono nowe tynki i posadzki, wymieniono okna, pomalowano ściany, zaadaptowano poddasze oraz zakupiono wyposażenie.
       Dom rozpoczął działalność 1 marca 2010 r. Przeznaczony jest dla 30 dorosłych osób niepełnosprawnych z zaburzeniami psychicznymi. Na potrzeby placówki przystosowano budynek kanonii Najświętszej Marii Panny przy ulicy Katedralnej 13 we Fromborku. W ramach otwartego konkursu organem prowadzącym został Caritas Archidiecezji Warmińskiej.
Edyta Wrotek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama