UWAGA!

Widzisz ten znak, nie kąp się!

Elbląg, Widzisz ten znak, nie kąp się!
(fot. nadesłane)

W związku z panującymi obecnie wysokimi temperaturami i zbliżającym się okresem wakacyjnym, przypominamy, i przypominać będziemy, o konieczności respektowania zakazów kąpieli. Tego typu zakaz dotyczy w naszym mieście przede wszystkim rzeki Elbląg. Są jednak takie miejsca, gdzie pomimo zakazu, elblążanie kąpią się i ryzykują swoim zdrowiem i życiem.

Do takich niebezpiecznych miejsc należy między innymi rejon mostu kolejowego i tzw. ciepłej wody przy elbląskiej Elektrociepłowni. To dzikie kąpieliska, na których nie raz dochodziło już do tragicznych wypadków. Niestety, z przykrością stwierdzamy, że ustawiane w tym rejonie znaki „Zakaz kąpieli” są regularnie dewastowane, co nie oznacza oczywiście, że zakaz nie obowiązuje.
       Miasto, służby miejskie oraz elbląska policja, podobnie jak w poprzednich sezonach, podejmują działania prewencyjne, aby zapobiegać tragicznym wypadkom utonięć na terenie Elbląga. Rejony dzikich kąpielisk patrolować będą regularnie Straż Miejska i Policja. Przed wakacjami w ramach corocznych działań profilaktycznych prowadzone będą w szkołach rozmowy i warsztaty z uczniami na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą. Wychowawcy docierać będą również do rodziców tych uczniów, o których wiadomo, że kąpią się w miejscach niedozwolonych. Rozważane jest także przywrócenie zdewastowanych znaków, bądź wystąpienie do zarządców poszczególnych terenów o dostawienie nowych.
       Prosimy również o zgłaszanie przypadków kąpieli w niedozwolonych miejscach Policji, Straży Miejskiej lub Miejskiemu Centrum Zarządzania Kryzysowego (55/ 239 30 40). Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku, o który apelujemy do wszystkich w kontakcie z żywiołem, jakim jest woda.
      
Departament Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych

      
      
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Basen miejski zlikwidowany na wojskowy się nie dostaniesz o dostaniu się na basen przy Karowej tez niema co liczyć. Więc morze wydzielić jakieś kąpielisko nad kanałem zatrudnić ratownika i po krzyku.
 • zły ratowników można zatrudnić ale rzeka nie nadaje się do kąpieli ze względu na wiry i prądy. .. w takich warunkach nawet doświadczony pływak może sobie nie poradzić. Rzeka jest zbyt nie przewidywalna. Lepiej zrobić połączenie autobusowe i zatrudnić ratownika na " smokach" . ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  AnaHana(2014-05-23)
 • Podziękować radnym PO za likwidacją basenu miejskiego i kąpieliska w " Smoczej Dolinie" .
 • AnaHana kanał elbląski jest bardziej przewidywalny niż decyzje urzędników którzy doprowadzili do likwidacji basenu miejskiego. Znając życie nie będzie kąpieliska ani nad kanałem ani na smokach. Chciałbym prosić internautów by wskazywali miejsca gdzie w pobliżu Elbląga można bezpiecznie się wykąpać w tak upalne dni jakie teraz mamy.
 • Kanał Elblaski, mylnie i zawistnie nazywany Ostrodzko-Elblaskim znajduje sie ok. 20km od Elblaga za j. Druzno. Wybacz, ale tam robic kompielisko dla m. Elblaga to szalenstwo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gosc11(2014-05-23)
 • " . .. wskazywali miejsca gdzie w pobliżu Elbląga można bezpiecznie się wykąpać w tak upalne dni jakie teraz mamy" chyba tylko w wannie. Jeszcze póki co nic nie mówią o E. coli w zalewie. .. można próbować szczęścia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AnaHana(2014-05-23)
 • Na rz. Elbląg nie można się kąpać z prostego powodu: w żadnym porcie nie można.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ..........(2014-05-24)
 • w bogaczewie lub w kretowinach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  morong(2014-05-24)
Reklama